1. صفحه اصلی
 2. arrow_right
 3. محصولات
 4. arrow_right
 5. پالت پیچ و مهره | انواع پالت پیچ و مهره و قیمتها | پلاستون ایران

پالت پیچ و مهره | انواع پالت پیچ و مهره و قیمتها | پلاستون ایران

پالت پیچ و مهره

پالت پلاستیکی به جعبه هایی پلاستیکی گفته می شود که برای دسته بندی اقلام و ابزار مختلف و انبار کردن آن ها استفاده می شود. پالت پیچ و مهره یکی از انواع پالت های پلاستیکی است که همانطور که از نام آن مشخص است، برای انبار کردن ابزارآلات نسبتا کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب ضمن آشنایی با انواع پالت پیچ و مهره، خواهیم دید که اصولا کاربرد پالت پیچ و مهره در صنایع مختلف چیست و این که قبل از خرید پالت پیچ و مهره باید به چه نکاتی توجه کنید.

پالت پیچ و مهره چیست؟

پالت پیچ و مهره یا همان ظرف پلاستیکی پیچ و مهره به ظرف های کوچکی گفته می شود که در انبارداری کاربرد وسیعی دارند. در واقع کاربرد و هدف اصلی پالت های پیچ و مهره نگهداری ابزار و لوازم مختلف و طبقه بندی آن ها است. به این شکل که شما می توانید یک قفسه با تعداد پالت های دلخواه داشته باشید و در هر کدام از پالت های آن، یکی از لوازم یا ابزار خود را ذخیره کنید.
دلیل نام گذاری پالت پیچ و مهره نیز همین است که عموما از این ظروف پلاستیکی برای نگهداری پیچ و مهره و لوازم مشابه آن مثل انواع واشر، قطعات الکترونیکی، لوازم التحریر، اسباب بازی و خلاصه هر ابزار دیگری که بشود در آن جا داد استفاده می شود. پالت یا ظرف انبار نه تنها در انبار های صنعتی و فروشگاه ها، بلکه در خانه ها نیز می تواند کاربرد داشته باشد. بسیاری از افراد خانه دار از پالت پیچ و مهره و یا دیگر انواع ظروف پلاستیکی انبار برای دسته بندی و مرتب کردن لوازم و ابزاری که در خانه دارند استفاده می کنند.
این پالت ها به دلیل وزن سبک و ابعاد کوچکی که دارند به راحتی می توانند در هر گوشه ای جای بگیرند و کمک کنند تا محیط زندگی یا محیط کسب و کار شما سازمان یافته و مرتب تر از همیشه باشد. به دلیل تنوع بالایی که در انواع پالت پیچ و مهره وجود دارد، شما می توانید از این پالت ها به شکل های گوناگون استفاده کنید. در نتیجه می شود گفت پالت پیچ و مهره و کاربردهای آن آنقدر نامحدود هستند که همه چیز به خلاقیت شما بستگی دارد و می توانید از آن ها هر طور که صلاح می بینید استفاده کنید.

تنوع پالت پیچ و مهره از نظر کارایی و ظاهر ((پایه دار و کشویی))

پالت های پیچ و مهره مدل ها و طرح های گوناگونی دارند که باعث می شود هر کدام از آن ها ویژگی ها و کاربرد های خاص خودشان را داشته باشند. آشنایی با انواع پالت پیچ و مهره و قابلیت های هر کدام از آن ها، به شما کمک خواهد کرد تا در هنگام خرید پالت های پیچ و مهره بدانید که کدام یک از انواع مختلف آن بیشتر به کار شما می آید و کاربرد های مورد نظر شما را دارد. در اینجا انواع مختلف پالت های پیچ و مهره را همراه با ویژگی های هر کدام توضیح می دهیم:

پالت پیچ و مهره
 • پالت پایه دار پیچ و مهره:
  پالت های پایه دار پیچ و مهره در قسمت زیرین خود پایه هایی دارند که این امکان را فراهم می کند تا پالت ها را به شکل طبقه طبقه روی هم بچینید.
 • پالت کشویی پیچ و مهره:
  یکی دیگر از انواع پر طرفدار پالت های پلاستیکی، پالت کشویی پیچ و مهره است. در قسمت کناری این پالت ها شیار هایی طراحی شده که باعث می شود وقتی آن ها را کنار هم قرار داده اید، بتوانید به راحتی مثل کشو یکی از پالت ها را از قفسه ابزار پلاستیکی بیرون بکشید بدون آن که سایر پالت ها از جایشان تکان بخورند.
 • پالت ایستاده پیچ و مهره:
  منظور از پالت ایستاده پالت هایی هستند که قابلیت نصب روی پنل را دارند و می توانید از آنها به عنوان یک قفسه پلاستیکی استفاده کنید. پالت پیچ و مهره ایستاده پایه ندارد اما می توانید آن ها را روی هم نیز بچینید.

علاوه بر مدل های متنوع، لازم به ذکر است که پالت های پیچ و مهره پلاستیکی در رنگ های متنوع مثل زرد،‌ قرمز، آبی، سبز و … نیز تولید می شوند. تنوع رنگ ها در پالت پیچ و مهره کمک می کند تا بتوانید لوازم خود را با توجه به رنگ جعبه ها نیز دسته بندی کنید. همچنین بسیاری از پالت های پلاستیکی یک جاکارتی نیز دارند که می توانید از آن برای نوشتن مشخصات ابزار درون هر پالت استفاده کنید.

انواع پالت پیچ و مهره از لحاظ جنس ((پلاستیکی، چوبی، فلزی))

قبل از آن که پالت های پلاستیکی مثل امروز فراگیر شوند، این پالت های چوبی و فلزی بودند که برای انبارداری و دسته بندی محصولات مورد استفاده قرار می گرفتند؛ اما مزایای کاربردی پالت پیچ و مهره پلاستیکی باعث شده تا پالت های فلزی و چوبی به تدریج کنار گذاشته شوند و جای خود را به پالت های پلاستیکی بدهند. در اینجا انواع پالت پیچ و مهره را از نظر جنس آن ها با هم مقایسه می کنیم تا ببینیم که پلاستیک چگونه توانسته است گوی رقابت را از چوب و فلز برباید.
به دلیل تفاوت چگالی پلاستیک با چوب و فلز، پالت پیچ و مهره پلاستیکی وزن بسیار سبک تری نسبت به نمونه چوبی و فلزی خود دارد و به همین دلیل جا به جایی و نصب آن راحت تر است. البته پلاستیک در عین حال که سبک وزن است، استقامت و قوام بالایی نیز دارد و می تواند به راحتی وزن ابزار آلات مختلف را روی خود تحمل کند.
دیگر مزیت مهم پلاستیک نسبت به فلز و چوب مقاومت بالای آن در برابر عوامل محیطی و پوسیدگی است. چوب در برابر تغییرات دما و فلز هم در برابر رطوبت بسیار آسیب پذیر هستند و در دراز مدت بدنه آن ها دچار آسیب می شود؛ اما پالت پیچ و مهره پلاستیکی خاصیت ضد آب نیز دارد که باعث می شود علاوه بر مقاومت در برابر شرایط دمایی مختلف، در برابر رطوبت نیز از لوازم و ابزارآلات شما محافظت کند. همه این ها در کنار قیمت نسبتا ارزان پلاستیک در مقایسه با چوب و فلز باعث شده تا ظرف پلاستیکی پیچ و مهره با اختلاف محبوب تر از ظروف چوبی و فلزی باشد.

کاربردهای پالت پیچ و مهره

آیا ابزار و وسایلی دارید که می خواهید آن ها را به شکل منظم و مرتب دسته بندی و انبار کنید؟ پس ظرف پلاستیکی پیچ و مهره برای شما کاربرد دارد! در هر کجایی که نیاز به یک قفسه بندی منظم برای دسته بندی محصولات مختلف باشد، پالت پیچ مهره پلاستیکی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. به طور عمده کاربرد پالت پیچ و مهره در این موارد خلاصه می شوند:

 • در کارگاه های صنعتی برای نگهداری، دسته بندی و محافظت از ابزارآلات مختلف مثل انواع پیچ، میخ، مهره، واشر و …
 • در فروشگاه های زنجیره ای برای دسته بندی محصولات مختلف خوراکی یا بهداشتی
 • در داروخانه ها برای دسته بندی دقیق انواع مختلف دارو
 • در فروشگاه های ابزار و یراق برای دسته بندی محصولات در ابعاد و انواع مختلف
 • در منازل برای نظم بخشیدن به ابزار و وسایلی مثل پیچ گوشتی، آچار، اسباب بازی، انواع میخ ها، پیچ و مهره ها و غیره

مطالعه‌ی مقالات زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

نقش پالت پیچ و مهره در تفکیک و مرتب سازی اجناس و قفسه بندی انبارها

قفسه های پالت پیچ مهره پلاستیکی به عضوی جدا نشدنی از هر انباری تبدیل شده اند. به شکلی که فرقی ندارد که یک انبار مربوط به چه صنعتی و چه نوع محصولاتی باشد، در هر صورت پالت پیچ مهره نقش مهمی در طبقه بندی و سازماندهی محصولات انبار ایفا می کند.
دلیل این امر ویژگی های کاربردی پالت های پیچ و مهره در انبارداری هستند. یکی از ویژگی ها، قابلیت نصب راحت این پالت در هر گوشه ای از انبار است. همانطور که در بخش های قبلی این مطلب اشاره کردیم، پالت های پیچ و مهره قابلیت نصب به روی همدیگر را دارند؛ یعنی حتی اگر شما تجربه زیادی در کار فنی نداشته باشید، می توانید بدون استفاده از هیچ ابزار خاصی و تنها با دست خالی پالت های پیچ و مهره را روی همدیگر سوار کنید و در عرض چند دقیقه یک قفسه به ابعاد دلخواه از پالت های پیچ و مهره بسازید.
مزیت مهم دیگری که پالت های پیچ و مهره پلاستیکی دارند،‌ تنوع رنگ آن ها است که در انبارداری می تواند بسیار مفید باشد. به این شکل که شما می توانید طبقات را با توجه به رنگ پالت ها دسته بندی کنید و در هر رنگ، محصولات شبیه به هم را انبار کنید. این کار کمک می کند تا پیدا کردن ابزار و لوازم بسیار سریع و راحت انجام بگیرد.

مزایای پالت پیچ و مهره پلاستیکی به نسبت فلزی و چوبی

دلایل زیادی وجود دارد که توضیح می دهد چرا امروزه پالت پیچ و مهره پلاستیکی توانسته جای پالت و قفسه های فلزی و چوبی را در صنایع مختلف پر کند. اولین و شاید مهم ترین دلیل آن، ارزان تر بودن پالت های پیچ و مهره پلاستیکی نسبت به پالت های چوبی و فلزی است؛ اما ارزانی تنها مزیت پلاستیک نسبت به فلز و چوب در این زمینه نیست.
یکی دیگر از مزایای جذاب پالت های پلاستیکی، وزن پایین آن ها است در حالی که از نظر مقاومت و دوام حتی از دیگر انواع پالت قوی تر هم هستند. همانطور که می دانید پلاستیک ماده ای سرسخت است که در برابر عوامل محیطی مقاومت بسیار بالایی دارد و بر خلاف فلز و چوب، اکسیده یا پوسیده نمی شود. وزن پایین پالت های پیچ و مهره پلاستیکی باعث می شود تا در هنگام لزوم، جا به جایی آن بسیار راحت تر از پالت های چوبی و مخصوصا فلزی باشد. به شکلی که شما حتی می توانید یک قفسه کامل از پالت های پیچ و مهره پلاستیکی را بدون آن که لازم باشد آن را از هم باز کنید، از گوشه ای به گوشه دیگر انبارتان منتقل کنید.
از نظر ظاهری نیز پالت های پیچ مهره پلاستیکی نسبت به رقبای چوبی و فلزی خود برتری دارند. به عنوان مثال رنگ بندی متنوع علاوه بر جذابیت بصری، در زمینه دسته بندی و تفکیک محصولات نیز به شما کمک می کند. همچنین تمیز کردن پالت های پلاستیکی بسیار راحت تر از پالت چوب یا فلز است و شما می توانید بدون این که نگران آسیب دیدن بافت پالت باشید، با استفاده از مواد شوینده یا آب پالت ها را تمیز کنید.

پالت پیچ و مهره

قیمت مناسب پالت پیچ و مهره

طبیعی است که هنگام خرید پالت پیچ و مهره به دنبال گزینه های اقتصادی و ارزان تر باشید تا در هزینه های خود صرفه جویی کنید؛ اما نکته ای که در این خصوص باید به آن توجه داشته باشید این است که قیمت پالت پیچ و مهره نباید اولویت اصلی شما برای خرید این محصولات باشد. چرا که متاسفانه پالت های بی کیفیت پیچ و مهره که با استفاده از پلیمر های نامرغوب ساخته شده اند، در بازار کم نیستند.
اگر چه این مدل از پالت های پلاستیکی قیمت کمتری نسبت به محصولات مشابه دارند، اما کیفیت پایین آن ها باعث می شود تا در دراز مدت ضرر کنید. چرا که این پالت ها عمر مفید کوتاهی دارند و پس از مدتی استفاده، کارایی خود را از دست می دهند. در نتیجه توصیه می کنیم که علاوه بر قیمت پالت پیچ و مهره، کیفیت ساخت و مواد اولیه آن را نیز در اولویت های خود قرار دهید تا مطمئن شوید پالت یا ظرف پلاستیکی پیچ و مهره ای که می خرید تا همیشه کیفیت روز اول خود را حفظ خواهد کرد. قیمت پالت پیچ و مهره به عوامل گوناگونی بستگی دارد.
به غیر از کیفیت ساخت و مواد اولیه که از آن صحبت کردیم،‌ مدل و ابعاد پالت هم باعث می شوند تا قیمت پالت های مختلف با همدیگر فرق داشته باشد. یکی از راه های خرید پالت با قیمت مناسب و مقرون به صرفه، خرید به شکل مستقیم از تولید کننده است که در ادامه به آن پرداخته ایم.

خرید مستقیم پالت پیچ و مهره از تولید کننده

خرید به شکل مستقیم از تولید کننده یعنی این که پای هیچ واسطه ای در میان نخواهد بود و در نتیجه شما می توانید محصول مورد نظر خود را با قیمت کمتری نسبت به نرخ بازار تهیه کنید. این امر در خصوص خرید پالت پیچ و مهره نیز صادق است و شما علاوه بر گزینه خرید از مغازه های ابزار و یراق و یا خرید از فروشگاه های مخصوص محصولات پلاستیکی، می توانید به شکل مستقیم با یکی تولید کنندگان پالت های پلاستیکی در ارتباط باشید و خرید خود را انجام دهید.
این روش به خصوص اگر قصد خرید در تعداد انبوه را داشته باشید بسیار برای شما به صرفه تر خواهد بود و می توانید تا حد زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنید. یکی از تولید کنندگان شناخته شده انواع محصولات پلاستیکی مانند پالت پلاستیکی، جعبه ابزار پلاستیکی، دراور پلاستیکی و دیگر محصولات مشابه که در انبارداری و دسته بندی لوازم کاربرد دارند، کارخانه تولیدی پلاستون ایران است. این کارخانه که فعالیت خود را از نزدیک به ۶۰ سال پیش شروع کرده است، یکی از با سابقه ترین تولید کنندگان محصولات قفسه پلاستیکی در ایران محسوب می شود.
شما می توانید علاوه بر مراجعه حضوری به کارخانه یا دفتر فروش آن، به شکل اینترنتی نیز سفارش خود را ثبت کنید و قفسه پلاستیکی خود را در ابعاد دلخواه خود با هر تعداد پالت که در نظر دارید خریداری نمایید. برای اطلاعات بیشتر،‌ می توانید همین حالا با تیم کارشناسان فروش کارخانه پلاستون ایران تماس بگیرید.

فرایند تولید پالت پیچ و مهره

برای تولید پالت پیچ و مهره از همان تکنولوژی و تجهیزاتی استفاده می شود که اکثر محصولات پلاستیکی برای تولید از آن استفاده می کنند. در اینجا سعی می کنیم تا فرایند تولید پالت پیچ و مهره را به شکل خلاصه و به زبان ساده توضیح بدهیم. تولید پالت پیچ و مهره با استفاده از فرایندی که به فرایند قالب گیری ضربه ای معروف است انجام می شود. فرایند تولید توسط دستگاه های قالب گیری شروع می شوند. کار این دستگاه ها با حجم نسبتا زیادی از پلاستیک خام شروع می شود که آن را به درون یک قیف می فرستند.
در ادامه، پلاستیک وارد مسیری می شود که طی آن یک اهرم بزرگ پلاستیک خام را درون قالب ها فشار می دهد. وقتی که پلاستیک به قالب نزدیک شد، المنت های حرارتی که در مسیر حرکت آن قرار دارند پلاستیک را داغ می کنند. این حرارت در کنار فشاری که از طرف اهرم به پلاستیک وارد می شود باعث می شوند تا در نهایت پلاستیک نرم شود و شکل قالب را به خود بگیرد. بعد از اتمام مراحل قالب گیری و زمانی که پلاستیک به شکل مطلوب درآمد، به پالت پیچ و مهره پلاستیکی فرصت داده می شود تا خنک و سرد شود. ضمن سرد شدن، پلاستیک در این مرحله سفت و محکم تر هم خواهد شد و بعد از کنترل کیفیت و پاک کردن هرگونه آلودگی که ممکن است در فرایند تولید به وجود بیاید، آماده استفاده خواهد بود.

نام های مختلف پالت پیچ و مهره

برای اشاره به پالت پیچ و مهره اسم های متنوعی به کار می رود. همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم، دلیل نامگذاری این پالت به نام پالت پیچ و مهره این است که عموما از این پالت ها برای انبار کردن پیچ و مهره در ابزار و یراق فروشی ها استفاده می شود؛ اما این فقط یکی از کاربرد های این وسیله کارآمد و مفید است.
در نتیجه به دلیل کاربرد های متنوع و فراوان این نوع از پالت ها در انبارداری و تفکیک و دسته بندی محصولات مختلف در صنایع گوناگون، نام های متنوعی برای اشاره به پالت پیچ و مهره استفاده می شوند.

قفسه پلاستیکی ابزار

اگر با این نام ها آشنایی نداشته باشید، ممکن است هنگام گشت و گذار در بازار برای خرید پالت پیچ و مهره این اسامی مختلف شما را سر در گم کنند؛ بنابراین در اینجا به شکل مختصر نام های مختلف پالت پیچ و مهره را معرفی می کنیم:

 1. ظرف پلاستیکی پیچ و مهره
 2. پالت ابزار پلاستیکی
 3. پالت صنعتی
 4. جعبه پلاستیکی انباری
 5. جعبه صنعتی
 6. جای ابزار پلاستیکی
 7. پالت کشویی پلاستیکی
 8. پالت پایه دار پلاستیکی

سوالات متداول

پالت های پیچ و مهره پلاستیکی انواع و مدل های مختلفی دارند. تقریبا از ده قالب با ابعاد مختلف برای تولید پالت های پیچ و مهره استفاده می شود و علاوه بر ابعاد، پالت ها از نظر طراحی نیز تفاوت های ظریفی با همدیگر دارند.
این که از بین این همه انواع مختلف پالت های پیچ و مهره پلاستیکی کدام یک بهترین است، پاسخ دقیقی ندارد چرا که هر کس با توجه به نیاز و شرایط خاص خودش پالت مناسب خود را انتخاب می کند. شما باید قبل از خرید پالت های پیچ و مهره ببینید که چه ویژگی هایی از پالت برای شما مهم تر هستند و سپس با توجه به آن پالت ایده آل خود را انتخاب کنید. توجه به ابعاد، پایه دار بودن، قابلیت کشویی، داشتن جای کارت برای نوشتن مشخصات و … از جمله ویژگی های خاص پالت های متفاوت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست
چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp