1. صفحه اصلی
 2. arrow_right
 3. محصولات
 4. arrow_right
 5. قفسه پلاستیکی ابزار | انواع قفسه پلاستیکی ابزار و قیمتها | پلاستون ایران

قفسه پلاستیکی ابزار | انواع قفسه پلاستیکی ابزار و قیمتها | پلاستون ایران

قفسه پلاستیکی ابزار

پالت پلاستیکی ابزار یا همان قفسه پلاستیکی ابزار، وسیله ای پرکاربرد است که به شما امکان دسته بندی ابزار و لوازم مختلف و نگهداری آن ها در تعداد بالا را می دهد. به کمک قفسه ابزار پلاستیکی، شما می توانید هر تعداد جنس و ابزار را هر چقدر هم که متنوع باشند، به شکل مشخص و کارآمد تقسیم بندی کنید و به راحتی به انبار یا مغازه خود نظم و ترتیب بدهید. در این مطلب با کاربرد قفسه ابزار پلاستیکی و نکاتی که قبل از خرید قفسه ابزار پلاستیکی باید بدانید آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

منظور از قفسه پلاستیکی ابزار چیست؟

قفسه های پلاستیکی ابزار در واقع مجموعه ای از پالت های پلاستیکی هستند که برای نگهداری و دسته بندی ابزار و لوازم مختلف استفاده می شوند. به احتمال زیاد شما هم تا به حال حداقل یک بار یکی از این قفسه ها را در مغازه ها دیده اید که برای نظم دادن به محصولات و لوازم استفاده می شوند. به عنوان مثال، داروخانه ها یکی از مشتری های اصلی قفسه ابزار پلاستیکی هستند و از آن برای نگهداری و جای دادن داروهای مختلف استفاده می کنند.
قفسه پلاستیکی ابزار قابلیت های کاربردی دارد و به همین دلیل تقریبا در هر صنعتی از این قفسه ها برای انبار کردن لوازم و ابزار مختلف استفاده می شود. به خصوص اگر ابزار و لوازم شما تنوع بالایی داشته باشند، استفاده از قفسه ابزارهای پلاستیکی می تواند کمک بزرگی به شما بکند. چرا که این قفسه ها قابلیت تفکیک مواد و ابزار مختلف را به شما می دهند و شما می توانید طبقات یا ردیف های مختلف را به محصولات مورد نظر خود اختصاص دهید تا بتوانید به راحتی آن ها را در مواقع نیاز پیدا کنید.
حتی می توانید رنگ های مختلف قفسه های پلاستیکی را به محصولات مختلف اختصاص دهید و با این روش خیلی سریع تر ابزار خود را پیدا کنید. قفسه ابزار پلاستیکی انواع مختلفی دارد که باعث می شود برای هر کاربردی مناسب باشند و به راحتی مشتری خود را در صنعت های مختلف پیدا کنند. از قفسه ابزار کشویی گرفته تا قفسه ابزار پایه دار و قفسه ابزار قفل دار هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند که در ادامه این مطلب با آن ها آشنا می شویم.

کاربرد های قفسه پلاستیکی ابزار

کاربرد اصلی قفسه ابزار پلاستیکی این است که از آن برای دسته بندی و انبار کردن محصولات و لوازم متنوع استفاده می شود؛ بنابراین فرقی ندارد که شما در چه زمینه ای فعالیت می کنید و یا چه ابزار و محصولاتی دارید، در هر صورت اگر نیاز به دسته بندی و مرتب کردن وسایل و ابزار خود دارید، قفسه پلاستیکی ابزار می تواند کمک بزرگی برای شما باشد.

پالت پلاستیکی

این قفسه ها ویژگی هایی دارند که باعث می شود برای تقریبا هر کاربردی مناسب باشند. به دلیل وزن سبک، تنوع رنگی و مهم تر از همه قیمت ارزان آن، قفسه های پلاستیکی ابزار یک وسیله ایده آل برای نگهداری از لوازم و ابزار حتی در تعداد انبوه است.
به همین دلیل از قفسه پلاستیکی ابزار در فروشگاه های زنجیره ای، داروخانه ها، کارگاه های صنعتی، تعمیرگاه ها و مکان های مشابه برای دسته بندی و نظم دهی به ابزار و وسایل استفاده می شود؛ اما کاربرد قفسه ابزار پلاستیکی فقط محدود به صنایع و مغازه ها نمی شود؛ بسیاری از ما در خانه خود تعداد زیادی از ابزار و لوازم داریم که جای مشخصی برای نگهداری آن ها وجود ندارد. به خصوص لوازم ریز و کوچک مثل انواع مختلف پیچ و مهره یا واشر ها و غیره.
در نتیجه خرید یک قفسه ابزار پلاستیکی کوچک برای داخل خانه گزینه مناسبی است که به شما کمک می کند تا این دسته از لوازم و ابزارآلات خود را در جای مشخصی به شکل منظم دسته بندی کنید. در این صورت هم از گم شدن یا آسیب دیدن وسایل و ابزار خود جلوگیری می کنید و هم به محل زندگی خود نظم بیشتری می دهید تا بتوانید در مواقع لزوم به راحتی ابزار مورد نظر خود را پیدا کنید.

انواع قفسه پلاستیکی ابزار

یکی از مزایای کاربردی قفسه پلاستیکی ابزار، تنوع بالا در انواع مختلف آن است. انواع مختلف قفسه ابزار پلاستیکی باعث شده اند تا بشود این قفسه ها را تقریبا در هر فضایی و به هر شکلی که برای شما مطلوب است بچینید. سه مورد از پر فروش ترین انواع قفسه پلاستیکی ابزار شامل قفسه ابزار کشویی، قفسه ابزار پایه دار و قفسه ابزار قابل حمل می شوند که در اینجا آن ها را معرفی می کنیم:

 • قفسه ابزار کشویی:
  یکی از انواع محبوب پالت ابزار پلاستیکی است که در صنایع مختلف کارایی دارد. این قفسه در مواردی که می خواهید ابزار و وسایل خود را در محلی محفوظ نگهداری کنید ولی همچنان دسترسی راحت و سریعی به آن داشته باشید بسیار مناسب است. قفسه های کشویی به راحتی روی همدیگر سوار می شوند و شما می توانید با توجه به رنگ بندی متفاوت آن ها وسایل خود را به شکلی دقیق و منظم طبقه بندی کنید.
 • قفسه ابزار پایه دار:
  اگر تعداد ابزار زیادی دارید که باید به شکل مداوم از آن ها استفاده نمایید، قفسه ابزار پایه دار گزینه ایده آلی برای شما است. چرا که با استفاده از این نوع از قفسه پلاستیکی ابزار، لوازم موجود در قفسه کاملا در دسترس شما قرار دارند و شما می توانید خیلی سریع لوازم مورد نیاز خود را از محل مشخص آن بردارید. قفسه های پایه دار نیز قابلیت چیده شدن روی همدیگر را دارند و شما می توانید در یک فضای کوچک، چندین طبقه قفسه پلاستیکی ابزار پایه دار را نصب کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.
 • قفسه ابزار متحرک:
  این نوع از قفسه های ابزار شاید برای انبارداری و ذخیره محصولات مغازه چندان ایده آل نباشند،‌ اما برای افرادی که نیاز دارند تا وسایل و ابزار خود را با خود حمل کنند یک گزینه جذاب و کاربردی هستند. قفسه های پلاستیکی ابزار به دلیل وزن پایین خود به راحتی قابل حمل هستند و هیچ بار اضافه ای را به شما تحمیل نمی کنند.

مزایای قفسه پلاستیکی ابزار

دلایل زیادی وجود دارد که امروزه قفسه پلاستیکی ابزار به گزینه اول بسیاری از مردم تبدیل شده است. در اینجا به چند مورد از مهم ترین مزایای استفاده از قفسه پلاستیکی ابزار به عنوان وسیله ای برای دسته بندی و نگهداری از لوازم اشاره می کنیم:

 1. وزن سبک
  قفسه ابزار پلاستیکی نسبت به قفسه های چوبی یا فلزی و یا حتی آلومینیومی، از وزن بسیار کمتری برخوردار است. این امر باعث می شود تا حمل و جا به جایی آن بسیار راحت باشد و شما بتوانید هر موقع که خواستید، محل قفسه پلاستیکی خود را حتی به تنهایی عوض کنید.
 2. دوام بالا
  در عین سبک بودن، یکی دیگر از ویژگی های مثبت قفسه ابزار پلاستیکی دوام و ماندگاری بالای آن ها است. پلاستیک نسبت به عوامل محیطی مثل رطوبت، سرما و گرما بسیار مقاوم است و بر خلاف چوب باد نمی کند یا ترک نمی خورد و بر خلاف فلز زنگ هم نمی زند. این ویژگی ها باعث می شود تا شما بتوانید تا سال های سال از قفسه ابزار پلاستیکی خود استفاده کنید بدون آن که کیفیت خود را از دست بدهد.
 3. تنوع مدل
  همانطور که در این صفحه اشاره کردیم، انواع قفسه پلاستیکی ابزار در مدل های متنوع ساخته میشوند و به شما این امکان را می دهند تا با توجه به نیاز و شرایط خود، یکی از مدل ها را که بیشتر به کار شما می آید انتخاب کنید.
 4. تنوع رنگ
  تنوع رنگ شاید یکی از مزیت هایی باشد که کمتر به آن توجه می شود اما وقتی قرار باشد حجم زیادی از اقلام و لوازم را طبقه بندی و انبار کنید، متوجه خواهید شد که تنوع رنگ قفسه های پلاستیکی تا چه حد می تواند به شما کمک کند. قفسه ابزار پلاستیکی در سه رنگ قرمز، آبی و زرد موجود است و شما می توانید ابزار مشابه را در قفسه های همرنگ بگذارید تا نظم بیشتری به وسایل خود در انبار بدهید.
 5. قیمت ارزان
  با همه این مزایا، جالب است بدانید که قیمت قفسه پلاستیکی نیز نسبت به نمونه های فلزی و چوبی خیلی ارزان تر است و به همین دلیل اقتصادی ترین گزینه موجود در بازار است. به خصوص اگر بخواهید قفسه ابزار را در حجم انبوه خریداری کنید.

مطالعه‌ی مقالات زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

نقش قفسه پلاستیکی ابزار در دسته بندی محصولات و مرتب کردن انبار کارخانه ها و تولیدی ها

امروزه به دلیل قیمت مناسب و قابلیت های فراوان قفسه های پلاستیکی ابزار، این قفسه ها به عضوی مهم از انبارداری در صنایع مختلف تبدیل شده اند و تقریبا هر انبار صنعتی در کارخانه ها یا تولیدی ها از قفسه پلاستیکی ابزار استفاده می کند.
یکی از چیز هایی که باعث شده تا قفسه ابزار پلاستیکی گزینه ای مناسب برای استفاده در انبار های صنعتی باشد،‌ دوام بالای آن ها است به شکلی که نیاز به نگهداری ویژه ای ندارند. در صورتی که اگر کارخانه ها و تولیدی ها بخواهند از قفسه های فلزی و چوبی استفاده کنند، باید در دراز مدت از زنگ زدن و پوسیدن آن ها جلوگیری کنند که خود هزینه های اضافی را به همراه دارد؛ اما قفسه های پلاستیکی تقریبا به هیچ نگهداری خاصی نیاز ندارند و تا ده ها سال کیفیت روز اول خود را حفظ می کنند.
یکی دیگر از ویژگی های جذاب قفسه پلاستیکی ابزار، تحمل وزن بالای آن ها است که در صنایع و تولیدی ها اهمیت ویژه ای دارد. قفسه های ابزار پلاستیکی که از مواد مرغوب و با کیفیت تولید شده باشند، می توانند به راحتی وزن انواع ابزارآلات صنعتی را روی خود تحمل کنند. به همین دلیل است که نه تنها در سوپرمارکت های زنجیره ای و داروخانه ها، بلکه در تولیدی های مختلف و کارگاه های صنعتی نیز از قفسه پلاستیکی ابزار برای نگهداری، دسته بندی و حتی حمل و نقل ابزار آلات نسبتا سنگین صنعتی استفاده می شود.

قفسه پلاستیکی ابزار

تذکرات مهم در انتخاب قفسه پلاستیکی ابزار مناسب

قبل از خرید قفسه پلاستیکی ابزار نکاتی هستند که دانستن آن ها به شما کمک می کند تا خرید مطمئن تری داشته باشید و پول خود را برای محصولی ایده آل خرج کنید. اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که بدانید دقیقا چه انتظاری از قفسه ابزار پلاستیکی دارید. همانطور که گفته شد، قفسه های ابزار در شکل و ابعاد متفاوتی تولید می شوند و طبیعتا هر کدام از آن ها کارایی های خاص خود را دارند.
به عنوان مثال اگر می خواهید ابزار و لوازم شما دور از دسترس دیگران باشند می توانید از پالت ابزار قفل دار یا حتی کشویی استفاده کنید تا ابزار شما در معرض دید نباشند؛ اما از طرف دیگر اگر می خواهید در کمترین زمان ممکن به لوازم انبار شده خود دسترسی پیدا کنید باید دیگر انواع قفسه پلاستیکی ابزار را خریداری کنید که دسترسی به ابزار درون آن ها راحت تر است.
همچنین اگر ابعاد مشخصی را برای نصب قفسه پلاستیکی ابزار در نظر گرفته باشید،‌ می توانید انتخاب دقیقتری در خرید قفسه پلاستیکی ابزار انجام دهید و مطمئن شوید که قفسه خریداری شده در فضایی که برای آن در نظر گرفته اید به خوبی جا می گیرد. برای داشتن ایده ای مشخص از ابعاد قفسه ابزار پلاستیکی، در اینجا ابعاد مختلفی را که قفسه ها در آن تولید می شوند را لیست کرده ایم:

ابعاد قفسه ابزار پلاستیکی کشویی:

سایز 101 70*100*160 mm
سایز 102 90*125*175 mm
سایز 103 115*150*225 mm
سایز 104 135*170*270 mm
سایز 106 145*210*350 mm
سایز 108 180*270*430 mm

ابعاد قفسه ابزار پلاستیکی پایه دار:

سایز 200 80*135*150 mm
سایز 201 110*135*205 mm
سایز 202 135*160*250 mm
سایز 203 128*207*272 mm
سایز 204 160*200*320 mm
سایز 205 180*220*330 mm
سایز 206 172*290*357 mm
سایز 207 205*340*415 mm

خرید قفسه پلاستیکی ابزار مستقیم از تولیدی

برای خرید هر محصولی، مراجعه به تولیدی اصلی یکی از بهترین راهکار ها است. چرا که با این روش شما می توانید بدون هیچ واسطه ای محصول مورد نظر خود را به شکل مستقیم از تولید کننده خریداری کنید و مبلغ کمتری برای آن بپردازید. این موضوع در مورد خرید قفسه پلاستیکی ابزار هم صادق است و شما می توانید با مراجعه به تولیدی ها و کارخانه های شناخته شده در این زمینه با مبلغی کمتر از نرخ بازار قفسه خود را تهیه کنید.
یکی از معتبر ترین کارخانه های تولید انواع پالت های پلاستیکی از جمله جعبه ابزار پلاستیکی، قفسه پلاستیکی ابزار، پالت های ابزار و غیره کارخانه پلاستون ایران می باشد که بیش از نیم قرن در این صنعت تجربه دارد. پلاستون ایران از تولید کنندگان برتر محصولات پلاستیکی در ایران به شمار می رود که با استفاده از مواد اولیه درجه یک اقدام به ساخت محصولات پالت پلاستیک با کاربردهای متنوع می کند.
برای خرید محصولات تولیدی کارخانه پلاستون ایران، از جمله انواع مختلف قفسه های پلاستیکی ابزار در مدل، رنگ و ابعاد مختلف شما می توانید علاوه بر خرید حضوری، به شکل آنلاین و اینترنتی نیز سفارش خود را ثبت نمایید. بعد از ثبت سفارش و پرداخت مبلغ، محصولات شما در کمترین زمان ممکن به هر نقطه ای از ایران که بخواهید ارسال می شوند و به شما تحویل داده خواهند شد.

نام های متداول قفسه پلاستیکی ابزار

اگر برای خرید قفسه پلاستیکی ابزار اقدام کرده باشید، حتما متوجه شده اید که این قفسه ها نام های مختلفی دارند و فروشگاه های مختلف این محصولات را تحت نام های متنوعی به فروش می رسانند. اگر چه اکثر این نام ها در واقع به یک چیز اشاره دارند، اما بعضی از آن ها اشاره به مدل های خاصی از قفسه و پالت های ابزار دارند که تفاوت های جزئی با دیگر انواع قفسه دارند؛ بنابراین بهتر است قبل از خرید قفسه پلاستیکی ابزار با اسم های مختلفی که برای اشاره به این قفسه ها استفاده می شود آشنا باشید. چرا که در غیر این صورت، نام ها و اسامی مختلفی که در بازار قفسه ابزار پلاستیکی استفاده می شوند ممکن است باعث سردرگمی شما شوند.

این اسامی شامل موارد زیر می شوند:

 • پالت
 • پالت ابزار پلاستیکی
 • جعبه انباری
 • جعبه صنعتی
 • جعبه ابزار پلاستیکی
 • جای ابزار پلاستیکی
 • ظرف پلاستیکی انباری
 • پالت ابزار کشویی
قفسه پلاستیکی ابزار

همانطور که گفته شد این محصولات بسیار شبیه به هم هستند اما بعضی از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند که آن ها را از دیگر محصولات مشابه جدا می کند. به عنوان مثال انواع جعبه ابزار پلاستیکی همانطور که از نام آن ها مشخص است، حالت محفظه مانندی دارند که آن ها را از پالت های باز متمایز می کند. حتی بعضی از انواع جعبه ابزارهای پلاستیکی دارای درب قفل دار هستند که باعث می شود ابزار و لوازم شما درون آن ها کاملا امن و دور از دسترس افراد دیگر باشد.

سوالات متداول

قیمت قفسه پلاستیکی ابزار با توجه به چند عامل مختلف تعیین می شود. چند مورد از عوامل موثر در قیمت قفسه پلاستیکی ابزار را در اینجا بررسی می کنیم که شامل کیفیت مواد اولیه، کیفیت ساخت، برند تولید کننده، نوع و مدل قفسه و در نهایت ابعاد آن می شود. کیفیت ساخت و مواد اولیه از مواردی است که در میزان عمر مفید قفسه پلاستیکی ابزار نقش مستقیم ایفا می کند.
اگر صرفا به خاطر صرفه جویی در هزینه ها به سراغ قفسه های ارزان قیمتی بروید که کیفیت بالایی چه از نظر مواد اولیه و چه از نظر طراحی و ساخت ندارند، در دراز مدت خواهید دید که این قفسه ها نمی توانند نیاز شما را مرتفع کنند و به راحتی دچار آسیب می شوند و کارایی خود را از دست می دهند. در نتیجه توصیه می کنیم که هنگام خرید قفسه پلاستیکی ابزار حتما نسبت به کیفیت آن حساس باشید تا با یک بار خرید برای همیشه از قفسه هایی با دوام و کارآمد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست
چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp