1. صفحه اصلی
 2. arrow_right
 3. محصولات
 4. arrow_right
 5. جعبه ابزار پلاستیکی | انواع جعبه ابزار پلاستیکی و قیمتها | پلاستون ایران

جعبه ابزار پلاستیکی | انواع جعبه ابزار پلاستیکی و قیمتها | پلاستون ایران

جعبه ابزار پلاستیکی

پالت پلاستیکی که به آن جعبه ابزار پلاستیکی هم گفته می شود، یک وسیله کاربردی برای نظم دهی، نگهداری و حمل و نقل ابزار شما است. فرقی ندارد که تعداد ابزار شما چقدر است، در هر صورت برای نظم دادن و نگهداری درست از آن ها به یک جعبه ابزار نیاز خواهید داشت و انواع جعبه ابزار پلاستیکی یکی از بهترین گزینه هایی است که پیش رو دارید. در این مطلب سعی کرده ایم تا به تمام سوالات شما راجع به خرید جعبه ابزار پلاستیکی و موارد استفاده از جعبه ابزار پلاستیکی پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

جعبه ابزار پلاستیکی چیست؟

به طور کلی جعبه ابزار وسیله ای است که از آن برای نگهداری و حمل و نقل ابزار و البته نظم دادن به ابزار مختلف استفاده می شود. چه یک تعمیرکار حرفه ای باشید که سروکارش با ابزار است و یا چه یک فرد عادی که هر از گاهی از ابزار شخصی خودش برای سرگرمی استفاده می کند، در هر صورت داشتن یک جعبه ابزار پلاستیکی برای شما واجب است.
اکثر ما در خانه خود حداقل چند ابزار ضروری مثل پیچ گوشتی، چکش، انبردست، آچار و انواع میخ و پیچ را داریم. جعبه ابزار پلاستیکی باعث می شود تا همه این ابزار را در یک جا کنار هم نگه دارید تا از گم شدن آن ها جلوگیری کنید. علاوه بر آن، انواع جعبه ابزار پلاستیکی به دلیل خاصیت پلاستیک بسیار سبک و قابل حمل هستند که به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی همه ابزار خود را یکجا حمل کنید. یکی دیگر از مهم ترین مزیت های استفاده از جعبه ابزار پلاستیکی، این است که این جعبه در واقع از ابزار شما هم مراقبت خواهد کرد و عمر مفید آن ها را افزایش می دهد.
اکثر انواع جعبه ابزار پلاستیکی، خاصیت ضد آب دارند و رطوبت به درون آن ها نفوذ نخواهد کرد. این باعث می شود تا ابزار ارزشمند شما همیشه سالم و با کیفیت باقی بمانند و کارایی خود را از دست ندهند. به عنوان مثال اگر پیچ گوشتی آهنی خود را خارج از جعبه ابزار نگه دارید،‌ به احتمال زیاد پس از چند سال پیچ گوشتی دچار زنگ زدگی خواهد شد و به مرور زمان کیفیت خود را از دست خواهد داد.

تنوع ظاهری جعبه ابزار پلاستیکی ((از نظر ابعاد و طبقات))

انواع جعبه ابزار پلاستیکی با توجه به کارکردی که برای آن ها در نظر گرفته شده است طراحی و ساخته می شوند. به عنوان مثال، جعبه ابزار های حرفه ای که برای فنی کاران حرفه ای مثل تعمیرکاران ساخته می شوند، معمولا ابعاد بزرگ تری دارند و از طبقات بیشتری برخوردار هستند؛ مثلا محفظه ای کوچک برای نگهداری از واشر ها. چرا که این دسته از افراد به طور روزانه با تعداد زیادی از انواع مختلف ابزار سروکار دارند و به طبقه بندی بیشتری در جعبه ابزار خود برای نظم دادن به ابزارشان نیاز دارند.

از طرف دیگر جعبه ابزار هایی نیز هستند که طراحی ساده ای دارند و گزینه ای ایده آل برای کسانی هستند که می خواهند

جعبه ابزار پلاستیکی

ابزار موجود در منزل شخصی خود را مرتب کنند تا هر وقت به آن ها نیاز داشتند، به راحتی از آن ها استفاده نمایند؛ بنابراین می شود گفت جعبه ابزار پلاستیکی از نظر ابعاد و طبقات تنوع بسیار بالایی دارد و شما می توانید با توجه به نیاز خود جعبه ابزار ایده آل خود را به راحتی پیدا کنید.
از جعبه ابزار های بدون طبقه و ساده گرفته تا جعبه ابزار های متوسط با یک الی دو طبقه و جعبه ابزار های حرفه ای که چندین طبقه و بخش بندی مختلف دارند.

انواع جعبه ابزار پلاستیکی. ((ثابت و متحرک))

جعبه ابزار های پلاستیکی از نظر ثابت یا متحرک بودن نیز به چند نوع مختلف تقسیم می شوند. جعبه ابزار های ثابت معمولا برای نگهداری ابزار های بزرگ و سنگین استفاده می شوند و ابعاد نسبتا بزرگی نیز دارند. از موارد استفاده این جعبه ابزار ها می شود به نصب آن ها در خودرو های سنگین و یا در کارگاه ها اشاره کرد.
یکی دیگر از انواع جعبه ابزار پلاستیکی که برای حمل ابزار های بزرگ و سنگین مناسب هستند، جعبه ابزار های متحرک می باشند. در قسمت زیرین این جعبه ابزار ها معمولا چرخ گذاشته می شود تا به راحتی بشود آن ها را روی زمین هل داد. برای آن که مقاومت و دوام این دسته از جعبه ابزار های پلاستیکی تضمین شود، برای ساخت آن ها از پلاستیک با کیفیت استفاده می شود تا هنگام حمل و نقل و حمل ابزارآلات سنگین هیچ صدمه ای به خود جعبه وارد نشود.

نکات مهم در انتخاب جعبه ابزار پلاستیکی مناسب

اولین نکته ای که قبل از خرید جعبه ابزار پلاستیکی باید به آن توجه کنید، این است که بدانید دقیقا چرا به جعبه ابزار نیاز دارید. همانطور که تا اینجا اشاره شد، انواع جعبه ابزار پلاستیکی از نظر اندازه، طبقات، بخش بندی و ثابت یا متحرک بودن دارای تنوع بالایی هستند که هر کدام برای کاربرد مشخصی طراحی شده اند؛ بنابراین اگر فقط برای نظم دادن به ابزار شخصی خود می خواهید یک جعبه ابزار بخرید، خرید جعبه ابزار متحرک چند طبقه به کار شما نمی آید و یا اگر یک تعمیرکار حرفه ای هستید، یک جعبه ابزار ساده که طبقات کم و کوچکی دارد نمی تواند به شما کمکی بکند.
پس بهتر است قبل از خرید جعبه ابزار پلاستیکی، به این نکته توجه کنید که لزوما هر چقدر که یک جعبه ابزار بزرگ تر و دارای طبقات بیشتری باشد دلیل نمی شود که گزینه مناسبی برای شخص شما نیز باشد. اگر تعداد ابزار شما کم است و در طول هفته یا ماه چندان به آن ها نیاز پیدا نمی کنید، یک جعبه ابزار ساده نیز کار شما را راه می اندازد.
نکته مهم بعدی در خرید جعبه ابزار پلاستیکی، توجه به کیفیت ساخت و مواد اولیه ای است که برای ساخت جعبه ابزار استفاده شده اند. اصولا به دلیل وزن نسبتا سنگین ابزارآلات مختلف مثل چکش،‌ انواع آچار و غیره، جعبه ابزار مناسب جعبه ای است که ظرفیت حمل بار بالایی داشته باشد و به راحتی در اثر فشار یا ضربه نشکند؛ بنابراین وقتی که می خواهید یک جعبه ابزار جدید بخرید، خرید گزینه های ارزان قیمت که از مواد اولیه نامرغوب و ضعیف ساخته شده اند به نفع شما نخواهد بود.
چرا که این دسته از جعبه ابزار ها بعد از مدت کوتاهی کارایی خود را از دست می دهند و به تدریج غیر قابل استفاده می شوند و شما مجبور خواهید بود دوباره برای خرید جعبه ابزار جدید پول خرج کنید. در عوض می توانید با خرید جعبه ابزار پلاستیکی با کیفیت و مطمئن، یک بار برای همیشه نیاز خود به جعبه ابزار را برطرف نمایید.

مطالعه‌ی مقالات زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

مزایای جعبه ابزار پلاستیکی نسبت به فلزی و چوبی

جعبه ابزار های فلزی و چوبی نسبت به جعبه ابزار پلاستیکی قدمت بیشتری دارند و از گذشته دور مورد استفاده قرار می گرفتند؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تنوع بالا در انواع جعبه ابزار پلاستیکی، به تدریج نوع پلاستیکی جعبه ابزار جای انواع فلزی و چوبی را گرفت و تبدیل به محبوب ترین و پر فروش ترین جعبه ابزار در سراسر دنیا شد. دلیل آن چند مزیت مهم جعبه ابزار پلاستیکی است که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم.
شاید بشود گفت مهم ترین مزیت جعبه ابزار پلاستیکی نسبت به جعبه های فلزی و چوبی، وزن سبک آن است. به دلیل بافت و جنس پلاستیک، این ماده نسبت به چوب و به خصوص فلز وزن بسیار کمتری دارد و به همین دلیل حمل آن خیلی راحت تر است. به خصوص برای افرادی که تعداد ابزارآلات زیادی دارند، این که علاوه بر وزن ابزار وزن یک جعبه سنگین را هم تحمل نکنند بسیار مهم است. در نتیجه خرید جعبه ابزار پلاستیکی برای این افراد در اولویت قرار می گیرد.
مورد بعدی که باعث شده تا جعبه ابزار پلاستیکی به پر فروش ترین نوع جعبه ابزار تبدیل شود، فراوانی و تنوع در مدل های مختلف آن است. امروزه جعبه ابزار های چوبی به ندرت تولید می شوند و این یعنی برای خرید یک جعبه ابزار چوبی باید وقت زیادی را برای پیدا کردن یک فروشگاه معتبر در این زمینه صرف کنید.
علاوه بر آن به دلیل کمبود مشتری برای جعبه ابزار های چوبی، تنوع آن از نظر مدل های مختلف و طراحی های گوناگون بسیار کمتر از انواع جعبه ابزار پلاستیکی است و دست شما برای انتخاب بسته است. پس اگر به دنبال یک نوع خاص از جعبه ابزار می گردید که ملاک های مورد نظر شما را داشته باشد، احتمال این که یکی از انواع جعبه ابزار های پلاستیکی به کار شما بیاید بسیار بیشتر از جعبه ابزار چوبی است. به غیر از تنوع بالا و فراوانی انواع جعبه ابزار های پلاستیکی، دوام و مقاومت بالای آن ها یکی دیگر از مزیت هایی است که نسبت به جعبه های چوبی دارند.
تقریبا تمام جعبه ابزار های با کیفیت پلاستیکی ضد آب هستند و آب یا رطوبت نمی تواند هیچ آسیبی به آن ها برساند؛ اما جعبه ابزار های چوبی در برابر آب آسیب پذیر هستند و پس از مدتی حتی ممکن است دچار پوسیدگی شوند.
جعبه ابزار های پلاستیکی نسبت به جعبه ابزار های فلزی نیز مزیت هایی دارند. اولین مزیتی که در مقایسه این دو نوع از جعبه ابزار به چشم می آید، قیمت پایین تر جعبه ابزار های پلاستیکی است. هنگام خرید جعبه ابزار پلاستیکی اگر قیمت مدل های مشابه را با جعبه ابزار های فلزی مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که تفاوت قیمتی آشکاری بین این دو جنس وجود دارد.
البته شاید بشود گفت که استحکام بالای فلز دلیل قانع کننده ای برای این تفاوت قیمت باشد، اما از طرف دیگر وزن سبک تر جعبه ابزار پلاستیکی باعث می شود تا در مجموع گزینه ای جذاب تر برای اکثر مشتریان محسوب شود.

انواع روش های خرید جعبه ابزار پلاستیکی

برای خرید جعبه ابزار پلاستیکی چندین راه پیش روی شما قرار دارد. راه اول این است که از فروشگاه های ابزار و یراق نزدیک محل زندگی خود جعبه پلاستیکی مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را خریداری نمایید؛ اما گاهی بنا به دلایل مختلف ممکن است فروشگاه های نزدیک به شما مدل ایده آل شما را نداشته باشند و یا شاید بخواهید همه مدل های موجود از جعبه ابزار های پلاستیکی را مشاهده کنید تا از بین آن ها یکی را انتخاب نمایید.
در این مواقع راحت ترین و بهترین راهکار استفاده از خرید اینترنتی و بررسی فروشگاه های معتبر آنلاین است. شما می توانید از هر نقطه ای از ایران جعبه ابزار پلاستیکی ایده آل خود را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده خریداری نمایید و آن را سفارش دهید تا در کمتر از چند روز به دست شما برسد.
همچنین خرید آنلاین این مزیت را دارد که شما می توانید به راحتی و در عرض چند ثانیه قیمت محصولات و برند های مختلف جعبه ابزار را با یکدیگر مقایسه کنید. در این صورت می توانید مطمئن باشید که جعبه ابزاری که انتخاب می کنید، قیمت و کیفیت قابل قبولی دارد. یکی دیگر از مزایای خرید اینترنتی جعبه ابزار این است که شما این فرصت را دارید تا با واسطه های کمتری محصول مورد نظر خود را از تولید کننده اصلی خریداری کنید که در ادامه این مطلب به آن پرداخته ایم.

جعبه ابزار پلاستیکی

قیمت مناسب خرید مستقیم جعبه ابزار پلاستیکی از تولید کننده

این روز ها به لطف پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن اینترنت، بخش بزرگی از نیاز های ما از طریق اینترنت رفع می شود. یکی از این نیاز ها، خرید محصولات و خدمات با قیمتی کمتر از قیمت رایج در بازار است. دلیل آن این است که امروزه راحت تر از هر وقت دیگری شما می توانید با تولید کننده اصلی محصولات مختلف از جمله جعبه ابزار پلاستیکی در ارتباط باشید و جعبه ابزار خود را با کمترین قیمت ممکن و بدون هیچ واسطه ای از آن ها خریداری نمایید.
پلاستون ایران یکی از تولیدکنندگان برتر انواع پالت ابزار کشویی، پالت ابزار پایه دار، مینی دراور های صنعتی پلاستیکی و جعبه ابزار پلاستیکی می باشد که بیش از نیم قرن تجربه در این صنعت دارد؛ بنابراین اگر به دنبال یک کارخانه و تولیدی معتبر و با سابقه در ایران می گردید، پلاستون ایران همان گزینه ای است که به دنبالش هستید.

تفاوت ها و شباهت های جعبه ابزار پلاستیکی و پالت ابزار پلاستیکی

انواع پالت های ابزار پلاستیکی که به شکل کشویی و پایه دار ارائه می شوند، شباهت هایی با جعبه ابزار پلاستیکی دارند اما نمی شود آن ها را به جای یکدیگر استفاده کرد. پالت ابزار اصولا برای دسته بندی ابزار و اجناس مختلف در مغازه ها، کارگاه ها، کارخانه ها، انبار ها و غیره به کار می رود. به عنوان مثال سایز های مختلف یک نوع از مهره یا پیچ را می شود در پالت های ابزار مختلف نگهداری کرد.
همانطور که می دانید از جعبه ابزار نیز می شود به عنوان وسیله ای برای انبار کردن بعضی از ابزارآلات استفاده کرد تا در مواقع لازم به راحتی بشود آن ها را پیدا کرد؛ اما چیزی که باعث می شود کاربرد پالت ابزار با جعبه ابزار متفاوت باشد، قابلیت حمل جعبه ابزار است.
در اکثر موارد، پالت ابزار در یک جای ثابت مورد استفاده قرار می گیرد و نیازی به جابجایی و حمل و نقل آن نیست؛ اما جعبه ابزار پلاستیکی یک وسیله قابل حمل و سبک است که می توانید ابزار ضروری خود را در آن قرار دهید و به راحتی آن ها را به محل دلخواه ببرید.

تولید کننده های جعبه ابزار پلاستیکی

با افزایش محبوبیت جعبه ابزار های پلاستیکی، امروزه تولید کننده های جعبه ابزار پلاستیکی نیز رشد کرده اند و در کشور ما ایران نیز چندین تولید کننده جعبه ابزار پلاستیکی مشغول به فعالیت هستند. در این بین یکی از اولین ها در زمینه تولید جعبه ابزار پلاستیکی و دیگر محصولات مشابه مثل دراور پلاستیکی، پالت ابزار پلاستیکی، پالت کشویی پلاستیکی و غیره کارخانه پلاستون ایران است که بالغ بر ۵۹ سال در این زمینه فعالیت می کند و از تولیدکنندگان موفق تجهیزات پلاستیکی محسوب می شود.

موارد استفاده از جعبه ابزار پلاستیکی

بسته به این که کدام نوع از انواع جعبه ابزار پلاستیکی را خریداری می کنید، موارد استفاده از جعبه ابزار پلاستیکی متفاوت هستند. به عنوان مثال جعبه ابزار های ساده و قابل حمل برای استفاده شخصی مناسب هستند و شما می توانید به عنوان یک فنی کار و یا یک فرد عادی، ابزارآلات خود را در آن جای دهید و مرتب کنید؛ اما انواع تکامل یافته تری از جعبه ابزار پلاستیکی نیز وجود دارند که برای موارد خاص طراحی و تولید می شوند؛ مثلا یکی از انواع تخصصی جعبه ابزار پلاستیکی، جعبه ابزار چرخ دار است که برای نگهداری از ابزارآلات سنگین در تعمیرگاه و کارگاه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از جعبه ابزار پلاستیکی چرخ دار به شما این امکان را می دهد تا ابزارآلاتی که به طور روزمره با آن ها سروکار دارید اما وزن آن ها نسبتا سنگین است را در یک محفظه امن و مطمئن نگهداری کنید تا هم محیط کاری خود را مرتب نگه دارید و هم از ابزار خود در برابر آسیب های محیطی محافظت نمایید.

اغلب جعبه ابزارهای پلاستیکی چرخ دار در زیر قسمت جعبه، چندین دروار هم دارند که فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند تا دیگر انواع لوازم و ابزارآلات مرتبط را در آن ها انبار کنید. حتی می توانید با برچسب زدن روی هر کدام از کشوها، محتویات آن را مشخص نمایید تا در مواقع نیاز به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن آن ها را پیدا کنید.

اسامی مختلف جعبه ابزار پلاستیکی

اسامی مختلفی که برای انواع جعبه ابزار پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند در واقع بر اساس شکل ظاهری و مدل جعبه ها انتخاب می شوند. این یعنی حتی اگر شما آشنایی زیادی با جعبه ابزار پلاستیکی و انواع مختلف آن نداشته باشید، تنها با شنیدن نام یکی از آن ها می توانید بفهمید که این جعبه ابزار چه ویژگی هایی دارد و کاربرد آن چیست. در اینجا به اسامی مختلف جعبه ابزار پلاستیکی و کاربرد آن ها اشاره خواهیم کرد:

پالت پیچ و مهره
 • جعبه ابزار ساده (یا جعبه ابزار دسته دار):
  این جعبه ابزار ها در واقع یک جعبه ساده بدون طبقه بندی هستند که برای افرادی که زیاد با ابزار سروکار ندارند مناسب است تا بتوانند تعداد اندک ابزار های خود را در آن نگهداری کنند.
 • جعبه ابزار طبقاتی:
  جعبه هایی که در خود چندین طبقه برای قرار دادن ابزار های مختلف دارند. این طبقات به شما کمک می کنند تا ابزار و لوازم مختلف را در جای مشخصی دسته بندی کنید و ابزار های مشابه را نزدیک به هم نگه دارید.
 • جعبه بکس:
  جعبه هایی تخصصی هستند که برای نگهداری از آچار بکس و مهره های متنوع آن طراحی شده اند. معمولا جعبه های بکس با توجه به تعداد ظرفیتشان نامگذاری می شوند؛ مثلا جعبه بکس ۴۰ پارچه که یعنی برای چهل قطعه مختلف از آچار بکس جای مخصوص دارد.
 • جعبه ابزار ثابت:
  این نوع از جعبه ابزار ها جعبه هایی ثابت هستند که در یک جای مشخص نصب می شوند تا ابزار و تجهیزات سنگین در آن ها نگهداری شود.
 • جعبه ابزار چرخ دار:
  جعبه هایی نسبتا بزرگ که برای نگهداری و حمل تجهیزات و لوازم سنگین استفاده می شوند. استفاده از جعبه ابزار پلاستیکی چرخ دار در کارگاه ها و تعمیرگاه ها بیشتر رواج دارد.

سوالات متداول

قیمت جعبه ابزار پلاستیکی به عوامل متعددی مثل کیفیت مواد اولیه، کیفیت ساخت، ابعاد جعبه و امکانات آن و البته تولید کننده جعبه بستگی دارد؛ بنابراین بسته به این که چه نوع جعبه ابزار پلاستیکی می خواهید، قیمت جعبه ابزار پلاستیکی متغیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست
چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp