1. صفحه اصلی
 2. arrow_right
 3. مقالات
 4. arrow_right
 5. آشنایی با انواع پالت پیچ و مهره

آشنایی با انواع پالت پیچ و مهره

پالت پیچ و مهره

انواع پالت پیچ و مهره در حال حاضر برای نگهداری و محافظت از لوازم کوچک بکار گرفته می شوند. در واقع جعبه های پلاستیکی یا همان پالت ها توانسته اند در جهت قفسه بندی کالاها و محصولات متعددی بکار گرفته شوند. یکی از مهم ترین ابزارهایی که می توان در داخل پالت ها از آن ها محافظت کرد، پیچ و مهره می باشند.

داشتن آگاهی کامل از انواع پالت پیچ و مهره باعث می شود همه بتوانند ابزارهای کوچک یا پیچ و مهره های ریز را درون یک بسته بندی خاص نگه دارند.

اگر همیشه نگران مفقود شدن یا امن نبودن جایگاه پیچ و مهره در منزل یا محیط کار خود بوده اید، به هیچ وجه اطلاعات این مقاله را از دست ندهید. این متن به بررسی موارد زیر می پردازد:

 • پالت پیچ و مهره چیست؟
 • معرفی انواع پالت پیچ و مهره
 • انواع پالت پیچ و مهره از نظر جنس
 • برتری پالت های پیچ و مهره پلاستیکی
 • کاربردهای انواع پالت پیچ و مهره

پالت‌ پیچ و مهره چیست؟

به ظرف پلاستیکی کوچکی که در انبارها کاربرد‌های بسیار زیادی دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توان پیچ و مهره ها را دسته بندی و نگهداری کرد، پالت پیچ و مهره گویند.
همه ی مردم می توانند وسایل و ابزار موجود در قفسه انبار خود را به کمک چند نمونه از انواع پالت پیچ و مهره، به شکل منظم دسته بندی نمایید. این دسته بندی به نحوی است که امکان دسترسی به تمام لوازم را به راحتی فراهم خواهد آورد..
از انواع پالت پیچ و مهره به طور معمول برای نگهداری پیچ و مهره و ابزار مشابه از جمله انواع واشر، میخ‌ها، وسایل الکترونیکی کوچک، لوازم التحریر و به طور خلاصه هر وسیله‌ی کوچکی که در آن قابل جایگذاری باشد، استفاده می‌شود.
از این پالت‌ها علاوه بر انبارها و کارگاه‌های صنعتی و… در محیط خانه، اداره‌ها، فروشگاه‌ها و محیط‌هایی از این قبیل نیز می توان استفاده کرد. زیرا طراحی انواع پالت پیچ و مهره به نحوی است که استفاده از آن بسیار راحت و مناسب برای انواع وسایل است. وزن بسیار پایین این نوع پالت‌ها و همچنین ابعاد کوچک کوچکی که دارند، آن‌ها را قادر ساخته تا بتوان در تمام قسمت های منزل یا محیط کار مورد استفاده قرار گیرند. در نتیجه وجود انواع پالت پیچ و مهره، نظم برقرار شده در محیط های مد نظر به طور چشمگیری افزایش می یابد. و سازماندهی را به نقاط مختلف اطراف شما باز می گرداند
تنوع انواع پالت پیچ و مهره زیاد است و همین تنوع باعث شده کاربرد آن بسیار بیشتر و متنوع‌تر شود و بتوان به صورت نامحدود از آن‌ها استفاده کرد. بنابراین شما طبق سلیقه و علایق خود می‌توانید از پالت های پیچ و مهره استفاده کرده و نظم را در زندگی خود افزایش دهید.

پالت پیچ و مهره

معرفی انواع پالت پیچ و مهره

انواع پالت پیچ و مهره می توانند مزیت های عمده ای برای فضاهای خانگی و صنعتی داشته باشند. وجود مدل های متنوع از این پالت ها خوشبختانه باعث شده همه بتوانند نظم زیادی را در زندگی خود وارد کنند.

آشنایی با ویژگی های انواع پالت پیچ و مهره باعث می شود هنگام خرید هر کدام از آن ها، با آگاهی عمل کرد. در حقیقت دچار سردرگمی نخواهید شد و یک مدل را طبق نیاز خود خریداری می نمایید.

در ادامه به معرفی نمونه هایی از معروف ترین انواع پالت پیچ و مهره خواهیم پرداخت:

 • پالت پیچ و مهره پایه دار
 • پالت پیچ و مهره کشویی
 • پالت پیچ و مهره عمودی(ایستاده)

 

 • پالت پیچ و مهره پایه دار:
  این نوع از پالت‌ها در قسمت زیرین خود، دارای پایه‌هایی هستند که آن‌ها را قادر می‌کند بر روی سطوح مختلف قرار گیرند. همچنین وجود پایه می تواند از ورود مواد آلوده به داخل پالت جلوگیری کند. در ضمن امکان قرار دادن چندین پالت بر روی هم وجود خواهد داشت. و افراد در محیط های مختلف صنعتی یا خانگی می توانند مدل های متنوعی از لوازم کوچک و پیچ و مهره را در داخل این نمونه از پالت ها نگهداری کنند. به بیان دیگر در یک فضای کارگاهی، چندین مدل پیچ و مهره بر روی هم قرار می گیرند و می توانند به بهتر انجام شدن روند فعالیت های کاری کمک برسانند. و دیگر زمان زیادی به جهت پیدا کردن پیچ و مهره یا ابزارآلات کوچک به هدر نرود.
 • پالت پیچ و مهره کشویی:
  نمونه دیگری از انواع پالت های پیچ و مهره مربوط به مدل های کشودار است. طراحی این مدل از پالت ها به نحوی است که به راحتی می توان ابزارهای متفاوتی را در داخل کشوهای مختلف آن قرار داد. و امکان استفاده از محتویات هر کشو بدون ایجاد آسیب یا لغزش در کشوهای دیگر وجود خواهد داشت. مزیت این پالت ها جای دادن تعداد زیادی از لوازم کوچک به صورت همزمان در داخل یک محفظه واحد است. البته امکان جداسازی لوازم در هر کشو وجود دارد. با این وجود یک پکیج از پیچ و مهره های با ابعاد متفاوت را می توان در محیط های کارگاهی یا حتی در خانه در اختیار خواهید داشت. و در مواقع لزوم می توانید از آن ها استفاده نمایید.
 • پالت پیچ و مهره عمودی:
  آیا می خواهید لوازم کوچک مثل پیچ و مهره یا ابزارهای ریز را در محفظه هایی به صورت آویزان قرار دهید؟ خوشبختانه یکی از جدیدترین مدل های پالت های ساخته شده در شرکت ها و کارگاه های سطح کشور، مدل های ایستاده هستند. شما با خرید این مدل می توانید نسبت به آویزان نمودن آن بر روی پنل های مختلف اقدام نمایید. شایان ذکر است گرچه پایه ای در زیر اینگونه پالت ها وجود ندارد. اما همچنان می توانید چندین نمونه از این پالت ها را بر روی هم قرار دهید و فضای کمتری را در محیط اشغال کنید. این ویژگی برای کسانی که نمی توانند به صورت افقی پالت ها را در کنار هم بچینند، خیلی مطلوب به نظر می رسد. یعنی فضای مورد نیاز تا حد زیادی کاهش می یابد و افراد قادر خواهند بود اجناس کوچک یا ابزارهای ریز خود را در فضای خیلی کوچک هم به شکل عمودی در پالت های پلاستیکی نگهداری نمایند.

مطالعه‌ی مقالات زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

انواع پالت پیچ و مهره از نظر جنس

پیش از آن که پالت‌های پلاستیکی به قدری که امروزه پرکاربرد شوند، اغلب از پالت‌هایی از جنس چوب و فلز برای طبقه و دسته بندی استفاده می‌شد. اما به علت فایده‌های مضاعف پالت‌های پلاستیکی نسبت به سایر پالت‌ها، مصرف پالت‌های پلاستیکی به شدت روند صعودی پیش گرفت و پالت‌های چوبی و فلزی به تدریج کمرنگ شدند.

در ادامه پالت‌ پیج و مهره پلاستیکی، فلزی و چوبی را مقایسه نموده و ویژگی‌های هر کدام را بیان می‌کنیم. بدین ترتیب دلیل فراگیری استفاده از پالت‌های پلاستیکی را متوجه خواهید شد.

برتری های پالت های پیچ و مهره پلاستیکی

با توجه به چگالی کمتر پلاستیک نسبت به چوب و فلز، واضح است که پالت‌های پیچ و مهره پلاستیکی سبک‌تر از سایر پالت‌ها است. این کم بودن وزن پالت‌ پیچ و مهره پلاستیکی، باعث حمل، جابجایی و حمل و نقل آسان تر لوازم کوچک می شود. همچنین شایان ذکر است که پالت پلاستیکی پیچ و مهره را خیلی راحت تر می توان نصب و از آن استفاده کرد. اما در عین وزن پایین این نوع از پالت ها، استحکام و مقاومت قابل توجهی را در آن ها شاهد هستیم. یعنی حتی می توانند تا چندین برابر وزن خود، لوازم های متفاوتی را در خود جای دهند و نگهداری کنند.
انواع پالت پیچ و مهره اگر از جنس پلاستیک ساخته شده باشند، قطعا عمر بالاتری را نسبت به دیگر مدل ها خواهند داشت. خوشبختانه امکان استفاده از پالت های پلاستیکی در محیط های متنوع وجود دارد. و حساسیت کمتری را در آن ها شاهد هستیم. به بیان دیگر حتی در محیط های مرطوب هم می توان بدون نگرانی از این نوع پالت ها استفاده کرد. از نظر طول عمر و دوام، خرید انواع پالت پیچ و مهره پلاستیکی نسبت به مدل های چوبی یا فلزی به صرفه است. پالت های چوبی و فلزی شرایط نگهداری خاصی دارند. زیرا در برابر رطوبت، حرارت و استفاده ی مداوم نمی توانند مقاومت کافی از خود نشان دهند. زنگ زدگی و پوسیدگی دو مشکل عمده در هنگام استفاده طولانی از پالت های فلزی و چوبی به حساب می آیند. در صورتی که پالت پیچ و مهره پلاستیکی در برابر رطوبت هم می تواند مقاومت بالایی از خود نشان دهد.
علاوه بر موارد ذکر شده، قیمت پالت های پلاستیکی پیچ و مهره ها هم در مقایسه با مدل های دیگر خیلی مناسب است. بدین ترتیب از نظر اقتصادی هم مزایای عمده ای به همراه دارند.

پالت پیچ و مهره

کاربرد های انواع پالت‌ پیچ و مهره

قطعاً در اطراف هر شخصی وسایلی وجود دارد که لازم است در عین منظم بودن، در دسترس باشند. بنابراین می‌توان گفت که این پالت‌های پیچ و مهره تقریباً برای همه افراد کاربرد دارند. از جمله مکان‌هایی که از این پالت‌ها بتوان استفاده کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درکارگاه‌های صنعتی و فنی برای طبقه بندی و محافظت از انواع وسایل کوچک
 • در فروشگاه‌ها برای طبقه‌بندی محصولات از جمله مواد خوراکی یا بهداشتی
 • در داروخانه‌ها که برای جدا کردن دارو ها از هم
 • در فروشگاه‌های فروش ابزارآلات
 • در منازل و انبارها که برای منظم کردن هرگونه وسیله کوچک می‌توان از آن بهره برد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست
چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp