1. صفحه اصلی
  2. arrow_right
  3. مقالات
  4. arrow_right
  5. عمر پالت پلاستیکی چه مدت است؟

عمر پالت پلاستیکی چه مدت است؟

پالت پلاستیکی

عمر پالت پلاستیکی برای تمام کسانی که از این وسیله استفاده می کنند، موضوع مهمی به نظر می رسد. در واقع همه کسانی که وسیله ای را تهیه می کنند، باید راجع به میزان عمر مفید آن اطلاعات دقیقی را کسب نمایند. این امر باعث می شود با توجه به اهداف خود از خرید پالت پلاستیکی، مدل مناسبی را با توجه به میزان عمر مفید آن انتخاب نمایند. اهدافی که افراد برای تهیه پالت پلاستیکی دنبال می کنند، اغلب یکسان است. موضوع مهم مربوط به وزن وسیله ها و لوازمی است که می خواهید با کمک پالت پلاستیکی آن ها را نگه دارید یا نسبت به جابجایی آن ها اقدام کنید. عمر پالت پلاستیکی برای افرادی که می خواهند این لوازم را به نحو مطلوب استفاده کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است. به جرات می توان گفت اگر همه ی مردم موضوعاتی که می تواند در عمر پالت پلاستیکی موثر باشد را به طور کامل بدانند، قطعا در مدت زمان طولانی می توانند از آن استفاده کنند.
اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر پیرامون عمر مفید پالت پلاستیکی، عوامل موثر بر آن و نحوه ی نگهداری صحیح از پالت ها هستید، مطالب این مقاله را از دست ندهید.

عوامل موثر در عمر پالت پلاستیکی

عمر پالت پلاستیکی به عوامل متعددی وابسته می باشد. پس موارد زیادی قادر به تعیین عمر یک پالت پلاستیکی خواند بود. مجموع چندین عوامل در کنار هم مشخص می کند که پالت پلاستیکی خریداری شده تا چه زمانی می تواند بدون آسیب مورد استفاده قرار گیرد. این عوامل عبارتند از:

  • تعیین حجم مورد نظر
  • جنس پالت
  • حمل و نقل پالت ها
  • چیدمان مطلوب
پالت پلاستیکی

تعیین حجم مورد نظر

کاربرد پالت پلاستیکی برای نگهداری، حفظ و جابجایی کالاها شکل گرفته اند. در حقیقت حجم های متفاوتی از کالاها و محصولات را می توان با این وسایل نگهداری کرد. پس وزن این کالاها مهم ترین نیروی وارد شده به پالت ها هستند. بدین ترتیب اصلی ترین موضوع پیرامون تعیین عمر مفید پالت پلاستیکی، به حجم کالاهای نگهداری شده درون آن باز برمی گردد. هر چه کالاهایی که قصد نگهداری از آن ها را دارید بیشتر باشد، لازم است از پالت پلاستیکی با مقاومت بیشتری استفاده کنید. در صورتی که وزن کالاها نسبت به میزان مقاومت پالت های پلاستیکی بیشتر باشد، از عمر مفید پالت ها کاسته خواهد شد. با این وجود شما همیشه باید وزن لوازم خود را با میزان مقاومت پالت های پلاستیکی تطابق دهید. با این وجود عمر پالت پلاستیکی شما افزایش خواهد یافت. و شما به راحتی تا چندین سال به طور مداوم قادر به استفاده از پالت پلاستیکی خود هستید. می توانید به کمک آن لوازم خود را نگهداری کنید و از آن ها در موقع ضروری بهره مند شوید.

جنس پالت

این که عمر پالت پلاستیکی چه میزان است، به نوع جنس آن وابسته می باشد. در حقیقت نوع مواد اولیه بکار رفته در تولید پالت های پلاستیکی به افراد این اطلاعات را می دهد که تا چه زمانی می توان به کمک آن حمل و نقل و نگهداری از کالاها و محصولات استفاده نمایند. مواد اولیه پالت پلاستیکی از تنوع زیادی برخوردار است. در واقع جنس پالت ها تعیین کننده ی میزان مقاومت آن ها در برابر نیروهای مختلف می باشد. هر چه جنس پالت قوی تر باشد، عمر پالت پلاستیکی هم بالاتر خواهد بود. و بدین ترتیب در مدت زمان زیادتری می توان از آن در انبار کارخانه های صنعتی، اسکله های باربری و حتی سردخانه بهره گرفت.
پس اگر نگران عمر پالت پلاستیکی خود هستید، پیش از خرید آن حتما اطلاعات دقیق راجع به نوع جنس آن کسب کنید. به بیان دیگر حتما به سراغ پالت هایی بروید که بتوانند جنس مناسبی را داشته باشند تا وظیفه ی نگهداری از لوازم شما را به نحو صحیح انجام دهند. و همچنین عمر مفید بالایی هم داشته باشند. با این وجود بی توجهی به نوع جنس پالت پلاستیکی می تواند در کاهش میزان عمر مفید آن ها نقش بسزایی داشته باشد. اگر به دنبال استفاده طولانی از پالت های پلاستیکی هستید، در خرید آن ها دقت بالایی به خرج دهید و ویژگی های آن ها را به طور دقیق بررسی کنید.
جنس های تقلبی عمر پالت پلاستیکی را به کمترین حد می رسانند. یعنی با کوچکترین ضربه و سقوط از ارتفاع نابود می شوند.

پالت پلاستیکی

حمل و نقل پالت ها

یکی از مهم ترین کاربردهای پالت پلاستیکی در محیط هایی همچون اسکله های باربری است. در واقع پالت پلاستیکی جزو مهم ترین لوازم پرکاربرد برای حمل و نقل آسان به حساب می آید. اما همچنان موضوع مطرح در اینجا مربوط به ارتباط میزان عمر پالت پلاستیکی با حمل و نقل صحیح است. اگر در هنگام حمل و نقل کالاها با پالت های پلاستیکی احتیاط کافی به خرج داده نشود، قطعا زمان عمر مفید آن ها تا حد قابل توجهی کاهش می یابد. تفاوتی ندارد که جابجایی پالت ها به صورت دستی یا به کمک ماشین آلات قرار است انجام گیرد. در هر صورت باید تمام جوانب احتیاط رعایت شود. پس یعنی اگر می خواهید پالت ها را برای انجام سفرهای متعدد خریداری کنید، عمر پالت پلاستیکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با این وجود باید در حمل و نقل آن ها دقت بسیار زیادی به خرج دهید.
لوازم محافظتی متعددی برای حفظ کیفیت پالت های پلاستیکی در هنگام حمل و نقل آماده شده اند. این موارد باعث می شوند که حتی هنگام جابجایی پالت ها با لیفتراک، آسیبی در پالت ها به وجود نیاید. در نتیجه عمر پالت پلاستیکی افزایش چشمگیری خواهد داشت.

چیدمان مطلوب

برای حمل و نقل کالاهای مصرفی به فاصله دور و نزدیک، لوازم کاربردی متعددی بکار گرفته می شود. یکی از بهترین شیوه ها برای انجام این کار، مربوط به پالت پلاستیکی است. به این صورت که کالاهای گوناگون را بر روی این پالت ها قرار می دهند و درون کامیون ها و ماشین آلات سنگین قرار می دهند. نکته ی حائز اهمیت، نحوه ی چیدمان این پالت ها بر روی هم است. افراد بی تجربه در مورد مقاومت این پالت ها در برابر وزن کالاها اطلاعات کمی دارند. و ممکن است نتوانند به طرز صحیح نسبت به چیدمان آن ها اقدام نمایند. در نتیجه عمر پالت پلاستیکی خیلی کم خواهد شد.
آشنایی با شیوه درست چیدمان در هنگام استفاده از قابلیت های انواع پالت پلاستیکی در هنگام حمل بار، می تواند نقش مستقیمی بر بالا بردن عمر پالت ها ایفا نماید. برای پیشگیری از آسیب به پالت ها باید به میزان فشار وارد بر آن ها دقت کافی اعمال کرد. پس بنابراین نباید تمام پالت ها را پر از محصولات کنیم و بر روی هم قرار دهیم. بلکه انجام فرآیند چیدمان پالت پلاستیکی، امر مهم و تخصصی است. و باید تنها تعداد مشخصی از پالت ها بر روی هم قرار داد. تا عمر پالت های پلاستیکی کوتاه نشود و مدت بیشتری بتوان برای حمل و نقل راحت تر محصولات از آن ها استفاده نمود.

مطالعه‌ی مقالات زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

پالت پلاستیکی

پالت پلاستیکی معمولا تا چه زمانی عمر می کند؟

به طور کلی اگر بخواهیم راجع به عمر پالت های پلاستیکی حرف بزنیم، باید اشاره کرد که نسبت به پالت ها چوبی عمر طولانی تری دارند. در حقیقت روی کار آمدن پالت پلاستیکی به دلیل عدم کارکرد مطلوب پالت های با جنس چوبی بود. مدل های چوبی نمی توانستند کارایی مطلوبی از خود نشان دهند. نسبت به رطوبت بسیار حساس بودند و سریع آسیب می دیدند. همچنین حشرات موذی متعددی می توانستند سریع به بافت آن ها وارد شده و بافت چوب را از بین ببرند.
اما نه تنها عمر پالت پلاستیکی از مدل های چوبی و آهنی بیشتر است. بلکه نسبت به پالت های چوبی مقاومت خیلی بیشتری در برابر رطوبت از خود نشان می دهد. یعنی حتی در محیط های مربوط مانند شمال کشور هم می توانید از پالت های پلاستیکی در جابجایی و طبقه بندی کالاها بدون آسیب به بافت آن ها استفاده نمایید.
به همین دلیل هم به صورت کلی عمر مدل های پلاستیکی را حدود سه برابر بیشتر از پالت های چوبی تخمین زده اند. با این وجود حتی در صورت نگهداری صحیح و رعایت نکات محافظتی، می توان تا حدود ۱۵ سال بدون وقفه از پالت پلاستیکی در محیط های صنعتی و تجاری استفاده نمود. خوشبختانه با تولید پالت های پلاستیکی، خدمات حمل و نقل با شتاب بالاتری انجام گرفت. امنیت حمل و نقل پیرامون موضوع نفوذ آلودگی و حشرات ریز هم افزایش چشمگیری یافت. چرا که مواد پلاستیکی اجازه ورود آلودگی های مختلف و حشرات ریز و درشت را به داخل کالاها ندادند.

بهترین روش نگهداری از پالت پلاستیکی

اغلب پیشنهاد شده برای حفظ و بالا بردن عمر پالت پلاستیکی، باید در روش نگهداری آن ها هم برخی نکات را رعایت کرد. برای مثال ثابت نمودن آن ها در محیط و عدم جابجایی متعدد می تواند بهترین راهکار به جهت حفظ عمر پالت های پلاستیکی به نظر برسد. همچنین استفاده از محافظ های مخصوص پالت ها که برای حمل و نقل امن تولید شده، می تواند نکته مهمی برای عدم آسیب رسیدن پالت ها باشد.
همچنین توجه به میزان فشار وارد شده بر سطح پالت ها نکته ی مهمی برای طولانی کردن عمر آن ها است. پس هر چه در طول استفاده فشار کمتری به آن ها وارد شود، مدت زمان بیشتری می توانند سالم بمانند.

پالت پلاستیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست
چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp