1. صفحه اصلی
 2. arrow_right
 3. مقالات
 4. arrow_right
 5. تنوع جعبه ابزار پلاستیکی در بازار

تنوع جعبه ابزار پلاستیکی در بازار

جعبه ابزار پلاستیکی

تنوع جعبه ابزار پلاستیکی یکی از مهم ترین علت هایی است که باعث شده افراد زیادی توانسته اند این محصولات را تهیه کنند. در واقع زمانی که جعبه ابزارها تنها در یک مدل تولید می شد، فقط تعمیرکاران و افرادی که با ابزارآلات سروکار دارند نسبت به خرید آن اقدام می نمودند. تنوع جعبه ابزار پلاستیکی تا چند سال اخیر محدود به چندین مدل ساده بود. و افرادی که به دنبال بهانه برای طفره رفتن از تهیه این وسایل مفید بودند، از خرید آن ها صرف نظر می کردند. مدل های ساده و بدون جذابیت ظاهری باعث می شد مردم تمایل کمتری به خرید جعبه ابزار نشان دهند. در صورتی که از طریق شیوه های مختلف اهمیت وجود لااقل یک جعبه ابزار مناسب در تمام محیط های خانگی و کارگاهی گوشزد می شد. مدل های محدود و ظاهر معمولی جعبه ابزارهای پلاستیکی تا چندین سال پس از آغاز تولید آن ها ادامه داشت.
اما خوشبختانه به دلیل مزیت های زیادی که جعبه ابزار پلاستیکی نسبت به مدل فلزی و چوبی دارد، تولید این محصولات با تنوع بالاتری ادامه پیدا کرد. تنوع جعبه ابزار پلاستیکی به علت مناسب بودن جنس ماده اولیه آن برای شکل دادن و تغییر شکل رفته رفته افزایش یافت. مدل های موجود از جعبه ابزار پلاستیکی در بازار بسیار زیاد هستند. شاید به جرات بتوان گفت بالغ بر حدود بیش از ۵۰ مدل متنوع از جعبه ابزارهای ساخته شده از پلاستیک در بازار موجود است.
اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد تنوع جعبه ابزار پلاستیکی، مثال هایی از آن و مزیت های وجود مدل های متنوع از این محصولات می باشید، تا انتهای متن با ما همراه باشید.
مطالب این مقاله عبارتند از:

 • تنوع جعبه ابزار پلاستیکی در ایران
 • انواع تنوع ظاهری در جعبه ابزار پلاستیکی
 • مزیت تنوع در تولید جعبه ابزار پلاستیکی
 • تنوع جعبه ابزار پلاستیکی در پلاستون ایران

تنوع جعبه ابزار پلاستیکی در ایران

تولید جعبه ابزار پلاستیکی از چندین دهه قبل در داخل ایران آغاز شد. ایرانیان هم مانند کشورهای سراسر دنیا در سال های اولیه استفاده از پلاستیک به عنوان ماده اولیه تولید جعبه ابزار، قادر به تولید مدل های ساده و معمولی بودند. اما طولی نکشید که تنوع جعبه ابزار پلاستیکی در ایران فزونی یافت. خوشبختانه پلاستیک های مقاوم و در عین حال قابل شکل دهی در کارخانه های تولید جعبه ابزار مورد استفاده قرار می گرفت. همین موضوع باعث شد به راحتی تنوع زیادی در ظاهر و طراحی شکل این محصولات اعمال شود.
یکی از مهم ترین انواع تنوع جعبه ابزار پلاستیکی مربوط به تعبیه شدن قفسه بندی های متعدد در داخل آن ها است. در حقیقت برخلاف جعبه ابزارهای فلزی، مدل های پلاستیکی جعبه ابزار دارای محفظه های گوناگون برای انواع ابزارآلات بودند. البته این موضوع مربوط به تنوع ظاهری داخل جعبه ابزارهای پلاستیکی است.
در حال حاضر تنوع جعبه ابزار پلاستیکی در ایران تا حدی رشد داشته که بسیاری از تولید کنندگان برتر این حوزه، قادر به صادرات محصولات خود به کشورهای خارجی نیز هستند.

جعبه ابزار پلاستیکی

انواع تنوع ظاهری در جعبه ابزار پلاستیکی

در این بخش نمونه هایی از مهم ترین موارد در تنوع جعبه ابزار پلاستیکی بررسی خواهند شد.

 1. تعبیه نمودن کشو یا طبقات:
  اگر همیشه نگران نبودن فضای کافی برای قرار دادن ابزارهای خود در داخل یک جعبه ابزار بودید، حالا با وجود کشو یا ایجاد طبقات متنوع در جعبه ابزارهای پلاستیکی مشکل شما برطرف شده است. یعنی تنوع جعبه ابزار پلاستیکی باعث شده تعداد بیشتری از ابزارها درون آن جای بگیرند.
 2.  وجود قفل های متنوع:
  تنوع جعبه ابزار پلاستیکی در ایجاد قفل هم به وضوح در بازار حس می شود. قفل های مختلف با ویژگی های فنی و ظاهری گوناگون باعث شده اند تا حتی خانم ها هم بتوانند یک جعبه ابزار پلاستیکی با قفل شیک را خریداری نمایند. با این قفل ها هم تنوع ظاهری جعبه ابزارهای پلاستیکی در حد مطلوبی باقی می ماند.
 3. دستگیره های رنگارنگ:
  حمل و نقل جعبه ابزارهای پلاستیکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل یکی از مهم ترین موارد در ایجاد تنوع بین مدل های جعبه ابزار پلاستیکی، مربوط به دستگیره ها و قسمت های مخصوص حمل این محصولات می باشد. قرار دادن چرخ در زیر جعبه ابزارهای بزرگ هم می تواند در این موضوع کمک زیادی اعمال نماید.
 4. طراحی قالب های جذاب:
  قابلیت های جذابی را در طراحی مدل های جدید جعبه ابزارهای پلاستیکی می توان دید. به بیان دیگر برخی از ویژگی ها باعث شده تا طراحی جعبه ابزارها کاربردی تر شوند. برای مثال محفظه های جدید به صورت جداگانه در روی جعبه ابزارها قرار گرفته تا به لوازمی که بیشتر استفاده می کنید راحت تر دسترسی داشته باشید.
  یا اینکه بتوانید پیچ و مهره را در درون آن ها بگذارید تا مفقود نشوند. همچنین ظاهر کاربردی و طبقه بندی دقیق باعث شده استفاده کردن از جعبه ابزار لذت بخش باشد. و هر ابزار و وسیله را بتوان در داخل یک محفظه ی مخصوص قرار داد.
 5. ابعاد:
  اگر تا چندین سال قبل نگران ابعاد بزرگ جعبه ابزارهای پلاستیکی بودید، دیگر نگران نباشید. خوشبختانه در تنوع ظاهری جعبه ابزار پلاستیکی، به اندازه آن توجه ویژه ای اعمال شده است. به همین دلیل هم در حال حاضر می توانید جعبه ابزار پلاستیکی را با اندازه های مختلف تهیه نمایید. این موضوع باعث شده تا حتی در محیط های کوچک هم بتوان جعبه ابزار پلاستیکی را قرار داده و از آن استفاده نمود.
  تعمیرکاران حرفه ای برای شغل خود نیاز به ابزارآلات متعددی دارند. بنابراین مدل های بزرگ جعبه ابزار پلاستیکی مناسب آن ها است. در صورتی که برای استفاده های شخصی در داخل خودرو یا منزل، مدل های کوچکتر مطلوب تر خواهند بود.

مطالعه‌ی مقالات زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

مزیت تنوع در تولید جعبه ابزار پلاستیکی

 1. رضایت بیشتر مشتریان
  متنوع بودن مدل های جعبه ابزار پلاستیکی باعث می شود افرادی که آن را تهیه می کنند، رضایت بیشتری داشته باشند. در واقع افراد با سلیقه ها و نیازهای متفاوت می توانند یک جعبه ابزار پلاستیکی را برای محیط خانه و یا کارگاه خود تهیه کنند. بدین ترتیب تنوع جعبه ابزار پلاستیکی باعث شد تا رضایت بالاتری بین مردم در استفاده از این محصولات به وجود آید. و افراد بیشتری بتوانند در صورت بروز مشکل از ابزارهای خود برای برطرف نمودن آن استفاده کنند.
 2. قیمت های متنوع
  به دلیل ایجاد تنوع در جعبه ابزارهای پلاستیکی، قیمت های آن ها هم متفاوت اند. در حقیقت کم و زیاد کردن قابلیت ها و محفظه های درونی جعبه ابزارهای پلاستیکی می تواند بر قیمت این محصولات هم تاثیر بگذارد. به بیان دیگر شرکت های تولید کننده جعبه ابزار پلاستیکی با ایجاد تنوع در طراحی و آماده سازی این محصولات توانسته اند تا حد زیادی تنوع قیمتی را هم بین کالاهای تولیدی خود فراهم کنند. از این رو افزایش مشتری هم در نتیجه ی تنوع ظاهری و قیمت جعبه ابزارهای پلاستیکی برای تولید کننده ها دور از دسترس نخواهد بود. پس کارخانه های مختلفی اعم از پلاستون ایران تلاش نموده اند تا تنوع جعبه ابزار پلاستیکی خود را بالاتر ببرند. تا بتوانند مشتریان زیادتری را جذب نموده و در نهایت سود بیشتر را در کسب و کار خود تجربه کنند.
 3. رشد کسب و کارها
  تنوع جعبه ابزار پلاستیکی نیاز به ایجاد تفاوت بین طراحی مدل های قبلی، تهیه مواد اولیه بیشتر، عملی کردن نوآوری ها و همچنین افزایش تعداد کارکنان خواهد داشت. به بیان دیگر بالاتر رفتن تنوع ظاهری بین جعبه ابزارهای تولید شده در کارگاه ها و شرکت ها، فقط برای مصرف کنندگان این محصولات مزیت ندارد. بلکه باعث می شود کارخانه ها در ایجاد شغل برای کارگران با سرعت بیشتری پیش بروند. زیرا همانطور که اشاره نمودیم، تنوع جعبه ابزار پلاستیکی بی دلیل عملی نخواهد شد. بلکه از مراحل طراحی و ایجاد نقشه سه بعدی محصولات در داخل سیستم گرفته تا تهیه مواد اولیه و مونتاژ نمودن قطعات نیاز به افراد متخصص خواهد داشت.

پس می توان گفت رشد کسب و کارها یکی دیگر از موارد مرتبط با ایجاد تنوع بین محصولات تولیدی آن مرکز می باشد. در برخی مواقع حتی ممکن است نیاز به ایجاد خط تولید جدیدی در کارخانه ها بوجود آید.

جعبه ابزار پلاستیکی

تنوع جعبه ابزار پلاستیکی در پلاستون ایران

ایجاد تنوع در بین جعبه ابزارهای تولیدی شرکت پلاستون ایران توانسته رضایت تعداد بیشتری از مشتریان را به همراه داشته باشد. در واقع این شرکت جزو برترین تولید کننده های جعبه ابزار پلاستیکی در سراسر ایران محسوب می شود. بیش از ده ها مدل جعبه ابزار پلاستیکی در کارخانه پلاستون ایران تولید می شوند که هر کدام از نظر ویژگی های ظاهری و ابعاد با دیگری تفاوت هایی دارند. اگر به دنبال مدل خاصی از جعبه ابزار هستید، حتما می توانید آن را در بین کاتالوگ محصولات شرکت پلاستون ایران پیدا کنید. برای دسترسی راحت به محصولات تولید شده در این شرکت نیاز به خروج از منزل هم نخواهید داشت. در واقع به صورت آنلاین و از طریق سایت اینترنتی به راحتی می توانید تمام اطلاعات مربوط به تولیدات این شرکت تولید کننده جعبه ابزار را مشاهده نمایید. و پس از انتخاب مدل متناسب با نیازهای خود، می توانید خرید خود را هم به صورت اینترنتی ثبت نمایید. جعبه ابزار شما در اسرع وقت به آدرس شما ارسال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست