1. صفحه اصلی
  2. arrow_right
  3. مقالات
  4. arrow_right
  5. 10 نکته مهم در انتخاب پالت پلاستیکی

10 نکته مهم در انتخاب پالت پلاستیکی

پالت پلاستیکی

انتخاب پالت پلاستیکی مناسب برای داشتن انبارهای منظم و حمل و نقل آسان انواع کالاها می تواند بهترین گزینه باشد. پالت ها در اندازه های متفاوت آماده شده اند. به همین دلیل باید ویژگی های هر کدام را پیش از خرید بررسی نمایید. توجه نمایید که اگر پالت ویژگی های مناسبی داشته باشد، می تواند حتی تا چندین سال به طور مداوم مورد استفاده قرار گیرند.
کارخانه ها و کارگاه های متعددی در سطح کشور به تولید و عرضه پالت های پلاستیکی می پردازند. هر کدام از این تولید کننده ها از مواد اولیه متفاوتی استفاده می کنند. همچنین دستگاه ها و تکنولوژی های بکار برده شده هم ممکن است تفاوت های جزئی با هم داشته باشند. از این رو زمانی که وارد بازار می شوید، انبوه مدل ها و برندهای پالت پلاستیکی را مشاهده می کنید. ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده که کدام مدل بهترین دوام و کیفیت را دارد؟ و چگونه می توان در انتخاب پالت پلاستیکی موفق بود؟
در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی برای انتخاب پالت پلاستیکی در اختیار شما قرار دهیم. مطالعه این متن را برای تمام کسانی که قصد تهیه پالت پلاستیکی دارند، توصیه می شود.

اگر شما هم می خواهید با در اختیار گرفتن یک پالت به انبارها و یا فضای فروشگاهی خود نظم دهید یا در جابجایی آسان مشکل دارید، حتما نکات مربوط به انتخاب پالت استاندارد دقت فرمایید.

اصلی ترین موارد در انتخاب پالت پلاستیکی

انتخاب درست وسایل مخصوص جابجایی شما را تا چندین سال بیمه می کند! زمانی که پالت پلاستیکی انتخاب شده ویژگی های مطلوب بر اساس نیاز شما را داشته باشد، می تواند در هنگام استفاده از آن حس خوشایندی را القا کند. برخی تصور می کنند تنها کافی است که پالت خریداری شود و از آن در فرآیند بسته بندی، نگهداری و حمل و نقل اجناس با ابعاد متفاوت استفاده شود. در صورتی که با توجه به وجود تنوع فراوان در سطح بازار کشور، لازم است حتما برخی نکات مهم را برای انتخاب پالت مخصوص خود مد نظر قرار دهید. چرا که هر کس ممکن است نیاز و هدف متفاوتی از خرید پالت پلاستیکی را داشته باشند. برخی فقط می خواهند محیط کاری و فضای خانه خود را با کمک پالت نظم دهند. در صورتی که عده ای از صاحبان کارخانه و کارگاه های بزرگ، پالت پلاستیکی را به جهت انتقال آسان محصولات خود خریداری می نمایند. بنابراین این دو گروه نمی تواند یک نوع پالت یکسان را استفاده کنند. اگر سوال شما هم این است که پس چگونه می توان انتخاب پالت پلاستیکی را راحت تر انجام داد؟
راه حل دانستن ۱۰ نکته مهم برای انتخاب پالت پلاستیکی می باشد. در ادامه این نکات را با هم بررسی خواهید کرد:

  • تعیین هدف
  • بررسی مقاومت پالت
  • اندازه ی پالت
  • جنس پالت پلاستیکی
  • دفعات مورد استفاده
پالت پیچ و مهره

تعیین هدف خرید پالت

شناخت نیاز و دانستن هدف از خرید جزو اولین مراحل در انتخاب پالت پلاستیکی به حساب می آید. در حقیقت شما باید بدانید پالت را به منظوری می خواهید استفاده کنید. پالت های پلاستیکی در حال حاضر در مدل های متنوعی موجود می باشند. در صورت عدم آگاهی از اهداف خرید، قطعا انتخاب شما اشتباه خواهد بود. چرا که احتمال اشتباه در فرآيند خرید وجود دارد. پالت پلاستیکی از حدود ۵۰ سال پیش مورد استفاده قرار می گرفته. پس کاربردهای زیادی دارد. وجود تنوع بالا هم دقیقا به همین منظور انجام گرفته است. در نتیجه هر فرد که قصد انتخاب پالت پلاستیکی و خرید آن را دارد، باید به صورت شفاف هدف خود را بشناسد.
برای مثال مدل هایی که فقط برای جابجایی و حمل و نقل اختصاص پیدا کرده اند، شاید نتوانند در طولانی مدت از لوازم و وسایل مختلف محافظت نمایند. یا اینکه مدل های کشودار از پالت های پلاستیکی فقط برای نگهداری و دسترسی آسان به کالاها و ابزارهای کوچک مناسب می باشد. در صورتی که می توانید پالت های پلاستیکی پایه دار را برای مدل های متنوعی از کالاها می توانید تهیه نمایید.

بررسی مقاومت پالت

انتخاب پالت پلاستیکی باید حتما بر اساس میزان مقاومت پالت ها انجام گیرد. در واقع شما باید بدانید هر پالت چه میزان وزن را تحمل خواهد کرد. یعنی لازم است میزان مقاومت پالت های پلاستیکی را با وزن کالاهای خود متناسب کنید. در صورت نداشتن توجه کافی به مقاومت پالت، قطعا در استفاده از آن به مشکل خواهید خورد.
و کالاهای شما دچار آسیب می شوند. پس اگر محافظت از محصولات برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، در انتخاب پالت پلاستیکی نسبت به مقاومت کافی آن ها اطمینان حاصل کنید.

اندازه ی پالت

زمان های طولانی است که جابجایی کردن انبوه کالاهای سبک و سنگین با وجود پالت های پلاستیکی به راحت ترین شیوه انجام می گیرد. پالت های پلاستیکی جزو اصلی ترین لوازم برای جابجایی محصولات به حساب می آیند. اما برای آن که روند انتقال، حفظ و نظم دادن به لوازم به درستی انجام گیرد، باید ابعاد آن را بر اساس اندازه ی لوازم خود انتخاب کنید. یعنی کوچک تر یا بزرگ تر بودن بیش از حد پالت ها می تواند در استفاده از آن ها مشکلاتی را به وجود آورد.
انتخاب پالت پلاستیکی برای هر نوع کالا و لوازم باید بر اساس اندازه ی آن ها انجام گیرد. دانستن ارتفاع پالت می تواند در جای دادن آن ها در فضای انبارها نقش بسزایی داشته باشد.

جنس پالت پلاستیکی

پالت های پلاستیکی به کمک مواد اولیه متفاوتی آماده ی مصرف می شوند. جنس پالت ها هر چه مقاوم تر باشد، گزینه مناسب تری برای کالاها و لوازم سنگین خواهند بود.
پس توجه به جنس پالت ها را به هیچ وجه فراموش نکنید تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

پالت پلاستیکی

دفعات مورد استفاده

برخی از مدل های پالت پلاستیکی عمر بالاتری دارند و برای چندین مرتبه به صورت مداوم می توان آن ها را بکار برد. اما مدل های دیگری هم هستند که دفعات استفاده از آن ها محدود است. یعنی انتخاب پالت پلاستیکی باید بر اساس تعداد دفعات مورد استفاده انجام گیرد. بدین ترتیب شما قادر خواهید بود که مدل مناسب با نیاز خود را تهیه کنید. اگر به دنبال استفاده طولانی مدت از پالت پلاستیکی می باشید، مدل هایی را انتخاب نمایید که توانایی کارکرد در دفعات زیاد را داشته باشند.

انتخاب پالت پلاستیکی با کیفیت

از دیگر نکات مهم در انتخاب پالت پلاستیکی، باید به میزان کیفیت آن اشاره نمود. در حقیقت تاییدیه های کیفی موجود برای پالت های پلاستیکی می توانند منطقی ترین راه برای انتخاب پالت مناسب باشد. کیفیت بالای پالت ها بدین معنا است که حتی امکان گردش هوا در آن فراهم شده است. پس نباید نگران محبوس شدن هوا در محیط آن نخواهید بود. توجه به کیفیت در انتخاب پالت های پلاستیکی می تواند تا چندین سال شما را از لوازم بسته بندی گوناگون بی نیاز نماید.

برخلاف تصور بسیاری از افراد، حتی برای پالت پلاستیکی هم یک استاندارد کلی در سطح جهان تعریف شده است. دسته بندی پالت های تولید شده در کارخانه های ایرانی هم از این طریق انجام می گیرد. یعنی این استاندارد باعث می شود پالت پلاستیکی خریداری شده حتی در کشور یا قاره دیگر هم مورد قبول واقع شود.
شاید به جرات بتوان گفت بعد اس تعیین هدف، یافتن پالت استاندارد مهم ترین گزینه برای انتخاب پالت پلاستیکی به حساب می آید. چرا که اگر پالت پلاستیکی دارای تاییدیه سازمان های استاندارد جهانی نباشد، حتی در روند صادرات کالاها به دیگر کشورها هم دچار مشکل خواهید شد. اگر تولید کننده یا صادر کننده ی محصول به خارج از کشور هستید، برای رفاه حال خود و ارسال راحت تر بهتر است حتما از پالت های پلاستیکی استاندارد استفاده نمایید. این پالت ها دیگر در مرزهای خارجی روند صادرات و انتقال کالا را دچار مشکل نخواهد کرد. چرا که هم مقاومت کافی در برابر وزن کالاها خواهد داشت. و هم ویژگی هایی متناسب با جابجایی و حمل و نقل را دارا است.

مطالعه‌ی مقالات زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

پالت پلاستیکی

چگونه پالت پلاستیکی خوب بخریم؟

برای انتخاب پالت پلاستیکی خوب حتما باید از مراکز معتبر اقدام نمایید. در واقع نکات ذکر شده در قسمت قبل تقریبا همگی باید در زمان خرید انجام گیرند. پس اصلی ترین موضوع به مناسب بودن فروشگاه باز می گردد. اگر فروشگاه انتخاب شده برای خرید پالت پلاستیکی دارای اعتبار و تنوع کافی، قیمت مناسب و با کیفیت بالا باشد، قطعا شما قادر به انتخاب مناسب ترین گزینه از پالت ها با توجه به نیاز و اهداف خود خواهید شد.
در مقایسه با تولید کننده های متعدد در زمینه ساخت پالت های پلاستیکی، پلاستون ایران بهترین گزینه می باشد. این شرکت توانسته تمام نکات ذکر شده را از طریق مشاوره به مشتریان خود اطلاع دهد. همین امر باعث می شود انتخاب پالت پلاستیکی متناسب برای همه به کار آسانتری تبدیل شود.
در ضمن شایان ذکر است که اگر می خواهید پالت های پلاستیکی را در سریع ترین زمان ممکن دریافت نمایید، می توانید خرید اینترنتی و آنلاین آن را انجام دهید. این روند باعث می شود زمانی که مشغول به انجام کارهای مهم خود هستید هم قادر به ثبت سفارش باشید. و همچنین نیاز به خروج از منزل و صرف هزینه های بیشتر نخواهید بود. برای خرید انواع پالت های پلاستیکی از شرکت پلاستون ایران، تنها کافی است وارد بخش فروشگاهی وبسابت این شرکت شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست
چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp