1. صفحه اصلی
 2. arrow_right
 3. مقالات
 4. arrow_right
 5. ویژگی های پالت پلاستیکی استاندارد

ویژگی های پالت پلاستیکی استاندارد

پالت پلاستیکی

پالت پلاستیکی استاندارد دقیقا همان جعبه ابزار و قفسه نظم دهنده می باشد که در محیط های مختلف کاربردهای زیادی دارد. قطعا شما هم مدل های متنوع و با ویژگی های متفاوت از پالت های پلاستیکی را دیده اید. اما مساله مهم اینجا است که در هنگام خرید حتما باید توجه کنید که پالت پلاستیکی استاندارد باشد.
برای آن که بدون نگرانی بتوان انواع اقلام و وسایل را درون پالت ها نگهداری کرد، باید چندین نکته را در هنگام خرید توجه نمود. اگر شما هم می خواهید به وسایل خود در کارگاه ها یا فروشگاه و حتی اتاق اداری نظم دهید، بهتر است به سراغ تهیه اینگونه پالت ها باشید.

پالت پلاستیکی استاندارد چیست؟

به راستی پالت پلاستیکی استاندارد جزو چه تولیداتی قرار می گیرد؟ و در چه محیط هایی کاربرد دارد؟ پالت های پلاستیکی بهترین گزینه برای نظم دادن به قطعات ریز و درشت است. در هر محیطی که لوازم و کالاهای متعددی وجود داشته باشد، می توان از پالت ها استفاده نمود.
برای آن که بتوانید بهینه ترین استفاده را از این وسیله ها داشته باشید، باید مدل های استاندارد آن را خریداری کنید. آشنایی با خصوصیات مدل های استاندارد پالت های پلاستیکی می تواند به شما در انتخاب و خرید آن ها کمک شایانی داشته باشد.
به جهت یافتن پالت پلاستیکی استاندارد باید ویژگی های وسایل خود را با خصوصیات پالت های پلاستیکی تناسب دهید. تمام ویژگی ها اعم از ابعاد، جنس، نوع و قیمت پالت های پلاستیکی استاندارد را در صفحات فروشگاه های آنلاین هم می توانید مشاهده کنید.
بدین ترتیب حتی اگر به صورت حضوری هم نتوانید برای خرید انواع پالت پلاستیکی استاندارد مراجعه کنید، می توانید به کمک بررسی ویژگی های ذکر شده آن ها در وبسایت های معتبر فروش لوازم صنعتی و پلاستیکی نسبت به تهیه این محصولات اقدام نمایید.

۵ خصوصیت مهم پالت پلاستیکی استاندارد

 • وزن مناسب
 • ابعاد مطلوب
 • سطح هموار
 • نفوذ ناپذیری نسبت به رطوبت و آلودگی
 • دوام بالا
پالت پلاستیکی

وزن مناسب

برای آن که بتوانید بهترین بازدهی را از پالت های نظم دهنده دریافت کنید، حتما وزن آن ها را پیش از خرید بررسی نمایید. چرا که در شرکت ها و کارگاه های تولیدی، هر مدل از پالت پلاستیکی طبق کاربرد آن آماده می شود. بنابراین باید تناسب کافی بین وسیله ها و این نظم دهنده ها وجود داشته باشد. همین امر یکی از خصوصیات مهم پالت پلاستیکی استاندارد را تشکیل می دهند.

ابعاد مطلوب

با توجه به اینکه چه وسیله ای را می خواهید درون پالت پلاستیکی بگذارید، ابعاد آن را می توانید انتخاب کنید. معمولا چندین سایز مختلف در بازار موجود می باشد. هر کدام از آن ها برای اهداف گوناگونی کاربرد دارند. برای مثال پالت پلاستیکی استاندارد برای لوازم صنعتی و مواردی مثل پیچ و مهره باید ابعاد خاصی داشته باشند. مدل های بزرگتر هم می توانند برای قرار دادن وسایل بزرگتر استفاده شوند. تولید کننده های معتبر، این پالت ها را با ابعاد و اندازه های کاملا استاندارد وارد بازار می کنند.

پالت پلاستیکی

سطح هموار

پالت پلاستیکی استاندارد نباید سطح ناهموار داشته باشد. در واقع علاوه بر پایه های قرار گرفته در زیر این لوازم، باید سطح هموار برای قرار گرفتن اشیا در آن تعبیه شود. البته در برخی مدل های پالت پلاستیکی، پایه ممکن است وجود نداشته باشد. چرا که برخی از آن ها را به صورت کشویی تولید می کنند.
رعایت نشدن این ویژگی امکان نگه داشتن وسایل را به صورت ایمن غیر ممکن می سازد. چرا که وسیله های مختلف در سطح ناهموار باقی نخواهند ماند. و هر لوازمی که درون پالت های با سطح ناهموار قرار گیرد، امکان آسیب خواهد داشت. در نتیجه بهتر است صیقلی بودن سطح نظم دهنده های پلاستیکی را از یاد نبرید.

نفوذ ناپذیری نسبت به رطوبت و آلودگی

در هر محیط اعم از تجاری، صنعتی و خانگی با کمک پالت پلاستیکی استاندارد می توان قطعات و لوازم مختلف را با نظم بیشتری در کنار هم قرار داد. در واقع محل قرارگیری هر وسیله به صورت دقیق مشخص می شود. همچنین از لحاظ نگهداری هم ایمن تر خواهند بود. اما نکته ی مهم در هنگام انتخاب پالت های پلاستیکی، نفوذ ناپذیر بودن آن ها در برابر رطوبت و حتی آلودگی است. یک پالت استاندارد، نبابد اجازه ی نفوذ یافتن آب و رطوبت به اجزا و قطعات درون خود را بدهد.
خیلی از افراد برای ایمن کردن وسیله های خود از گزند رطوبت، روش های متعددی را بکار می برند. و در نهایت پالت های پلاستیکی را برمی گزینند. چرا که پلاستیک مرغوب بکار گرفته شده در ساخت اینگونه وسایل، نسبت به عبور آب و مایعات نفوذناپذیر است.

مطالعه‌ی مقالات زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

دوام بالا

پالت پلاستیکی استاندارد اغلب می تواند مدت نسبتا طولانی بدون آسیب باقی بماند. در واقع بادوام بودن آن ها مزیت مالی هم خواهد داشت. چرا که یکبار هزینه خرید آن را پرداخت می کنید اما تا چندین سال می توانید لوازم خود را از کوچک تا بزرگ در آن نگهداری نمایید.
عوامل متعددی می توانند در میزان دوام این محصولات موثر واقع شوند. از مواد اولیه بکار گرفته شدن برای تولید گرفته تا نحوه ی استفاده از آن ها می توانند بر میزان دوام و سالم ماندن این پالت ها نقش داشته باشد. در واقع شرکت تولید کننده هر چه از پلاستیک های مقاوم تری استفاده کند، دوام پالت پلاستیکی استاندارد بالاتر خواهد بود.
همچنین اگر در هنگام تهیه و خرید پالت های پلاستیکی به تناسب وزن و ابعاد با لوازم نگهداری شده در آن ها توجه نشود، ممکن است در کاهش دوام پالت ها موثر باشد.

پالت پلاستیکی استاندارد برای فضای کارگاهی و مصارف شخصی

پالت پلاستیکی استاندارد که می توان در محیط های کارگاهی و صنعتی از آن استفاده نمود، ویژگی های خاصی باید داشته باشد. در واقع برای آن که بتوان از پالت های پلاستیکی در شرکت های صنعتی بهره گرفت، باید به ویژگی های قطعات صنعتی توجه نمود.
در حقیقت پالت های صنعتی باید در تنوع بالاتری مورد استفاده قرار گیرند. چرا که معمولا قطعات متنوعی در این فضاها موجود هستند که برای نظم بخشیدن به آن ها می توان از پالت های پلاستیکی بهره گرفت.
پوسیده نشدن پلاستیک ها یکی از مهم ترین دلایل استفاده از پالت پلاستیکی استاندارد در محیط های کارگاهی است. انواع و اقسام لوازم فلزی مثل پیچ، مهره و اتصالات را می توان با قرار دادن درون پالت پلاستیکی استاندارد از گزند آسیب های مختلف حفظ نمود. در حقیقت پالت های پلاستیکی به عنوان یکی از بهترین نظم دهنده ها مورد توجه بسیاری از صنایع قرار گرفته است.

پالت پلاستیکی

آیا شما هم در بین وسایل شخصی خود سردرگم می شوید؟
آیا هر موقع وسیله ای را می خواهید پیدا نمی کنید؟
پالت پلاستیکی استاندارد برای شما بهترین گزینه خواهد بود. مدل های جذاب کشویی یکی از نمونه های این پالت ها هستند. پالت هایی برای مصارف شخصی استاندارد می باشند که اغلب جذابیت بیشتری در آن ها به چشم بخورد. توجه به مرغوبیت جنس پالت ها می تواند نقش اساسی را در رضایت استفاده کنندگان این وسیله ها داشته باشد.
شایان ذکر است که برخی از نمونه های پالت پلاستیکی را حتی می توان برای حفظ و نگهداری مواد غذایی و خوراکی استفاده کرد. پس باید در کیفیت بالای آن ها دقت بیشتری به خرج داد. چرا که این مواد حساس هستند. و در صورت عدم توجه به نحوه ی نگهداری، مسمومیت زا و غیر قابل مصرف خواهند شد.

پالت پلاستیکی استاندارد را از کجا بخریم؟

از جمله مهم ترین مواردی که برای اطمینان از استاندارد بودن پالت پلاستیکی باید نسبت به آن دقت کافی داشت، فروشگاهی است که از آن خرید می کنید. اگر برای شما هم این سوال ایجاد شده که بالاخره بهترین پالت پلاستیکی استاندارد را از کجا می توان تهیه کرد؟، حتما این بخش از مقاله را دقیق بررسی نمایید.

پالت پلاستیکی

ویژگی های بهترین فروشنده پالت پلاستیکی استاندارد شامل موارد زیر می باشند.

 •  کیفیت بالای محصولات:
  فروشنده هایی که پالت پلاستیکی درجه یک را به فروش می رسانند، می توانند مناسب ترین گزینه برای تهیه این وسیله های مفید به نظر برسند. تولید کننده های این لوازم بی شک بی رقیب ترین فروشنده خواهند بود.
 • تنوع کافی:
  اگر به دنبال بیشتری تنوع در بین پالت های پلاستیکی استاندارد هستید، شرکت های تولید کننده این نظم دهنده ها پاسخگوی نیاز شما می باشند. چرا که تمام محصولات موجود در بازار در وهله ی اول در داخل این شرکت ها موجود می شوند. تمام مدل های کشویی، پایه دار و حتی مدل های با رنگ مختلف از پالت های رنگی را می توانید به صورت مستقیم و بدون واسطه در پلاستون ایران خریداری نمایید.
 • قیمت مطلوب:
  پالت پلاستیکی استاندارد با قیمت منصفانه و متناسب با کیفیت خود به مردم عرضه می شود. قیمت بالای برخی از این محصولات به دلیل وجود واسطه های متعدد است. پس چه بهتر که خرید مستقیم را انتخاب نمایید.
 • خرید آنلاین:
  فروشنده های برتر در زمینه لوازم پلاستیکی، امکان خرید آنلاین را هم فراهم نموده اند. پلاستون ایران هم به عنوان یکی از برترین تولید کننده های پالت های پلاستیکی و مینی دراورها، تمام محصولات خود را به صورت آنلاین برای مشتریان آماده نموده است. برای خرید بهتر است کاتالوگ محصولات را به صورت دقیق بررسی نمایید. و مناسب ترین مدل را بر اساس نیاز خود خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست