1. صفحه اصلی
  2. arrow_right
  3. مقالات
  4. arrow_right
  5. نگاهی بر تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی

نگاهی بر تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی

جعبه ابزار پلاستیکی

تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی شاید جذاب ترین موضوعی باشد که کمتر کسی از آن اطلاع دارد. این روزها انواع مدل های جعبه ابزارهای پلاستیکی و فلزی در بازار دیده می شود. ولی شاید افراد کمی به اولین مدل های جعبه ابزار فکر کرده باشند. اما برخی هم خیلی مشتاق هستند که بدانند جعبه ابزارهای امروزی چه پروسه ای را پشت سر گذاشته اند. به طور کلی تمام محصولاتی که در حال حاضر در کشور وجود دارند، تاریخچه ای را طی کرده اند. طبیعی است که مدل های اولیه معمولا ظاهر و کارایی کمتری از خود نشان داده اند.
در مورد تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی می توان گفت این مدل ها از زمان رونق گرفتن استفاده از پلاستیک در کارخانه ها تولید شدند. در واقع تولید کننده های جعبه ابزار به این فکر افتادند که برای از بین بردن مشکلات جعبه ابزارهای چوبی و فلزی، مدل جدیدی را جایگزین کنند.
آشنایی با تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی و به طور کلی جعبه ابزارهای تولید شده در جهان می تواند جذابیت زیادی برای تمام کسانی که از این وسیله ها استفاده می کنند داشته باشد.

اگر شما هم می خواهید این بار که قصد خرید جعبه ابزار داشتید با اطلاعات بیشتری در مورد تاریخچه آن پیش بروید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. قطعا نکات ارزشمندی را از اولین روزهای تولید جعبه ابزار تا به امروز دریافت خواهید کرد. و از پیشرفت حاصل شده قطعا لذت خواهید برد.

لیست اطلاعات متن پیش رو شامل موارد زیر می باشند:

  • تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی در دنیا
  • چرا با تاریخچه جعبه ابزار آشنا شویم؟
  • پیشرفت در تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی
  • برترین ها در تاریخچه تولید جعبه ابزار پلاستیکی

تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی در دنیا

اولین جعبه ابزار استفاده شده در دنیا به چه شکل بوده است؟ از چه سالی جعبه ابزارها تولید شدند؟ چه کسی توانست جعبه ابزارهای پلاستیکی را وارد بازار فروش کند؟
برای دریافت پاسخ این سوالات کافی است در این بخش از مقاله با ما همراه باشید.
اولین مدل از جعبه ابزارهایی که در سراسر دنیا نمونه قبلی نداشتند، مدل های چوبی بودند. شاید بالغ بر دویست سال پیش از جعبه ابزارهای چوبی برای قرار دادن ابزارها و لوازم مخصوص در حیطه های مختلف استفاده می شد.
استادلی کسی است که نخستین جعبه ابزار جالب وکاربردی را آماده کرد. ایشان نجار و پیانوساز بودند که در ماساچوست می زیست. ساخت یک جعبه ابزار آن هم دقیقا در هنگام انجام کار شاید متفاوت ترین اقدام استادلی می باشد که در جهان او را معروف کرده است.
البته جعبه ابزار ساخته شده به دست این شخص جزییات فراوانی داشت. و نمونه ای در قرن ۱۹ از آن آماده نشده بود. ایده ی هوشمندانه ی استادلی باعث شد تا جایگاهی برای قرار دادن تعداد زیادی از ابزارهای متنوع بوجود آید. اولین جعبه ابزار در تاریخ وزن زیادی داشت. گفته شده اثر هنری آقای استادلی در حالت خالی بودن وزنی بالغ بر ۳۲ کیلو دارد.
شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این شخص توانست جعبه ابزار دقیقی را طراحی کند. به نحوی که هر کدام از ابزارها جای مخصوصی داشتند. دقت بالا در ساخت این جعبه ابزار خاص جایی مشخص می شود که هنگام قرار دادن ابزارها در داخل آن باید حتما حواستان باشد که صدای کلیک شنیده شود.
محفظه های متعدد تعبیه شده در این وسیله به کمک ایجاد لایه های مختلف انجام گرفته است. همین امر باعث شده تا پس از پر شدن وزن آن حتی به ۷۰ کیلوگرم هم برسد.

جعبه ابزار پلاستیکی

چرا با تاریخچه جعبه ابزار آشنا شویم؟

آشنا شدن با تاریخچه جعبه ابزار باعث می شود بیشتر قدر تکنولوژی را بدانید. در واقع سیر تحول در ظاهر و عملکرد جعبه ابزارها از ابتدا تاکنون را از نگاه خود عبور می دهید. و متوجه خواهید شد که امروز چقدر راحت تر می توانید ابزارهای خود را در یک جعبه ابزار پلاستیکی قرار دهید و آن را از محیطی به محیط دیگر همراه خود حمل کنید.

 

شاید بتوان گفت بهترین مکان برای مشاهده تاریخچه جعبه ابزار، موزه ملی تاریخ کشور آمریکا باشد. زیرا تنها در این موزه ی قدیمی می توانید نخستین نمونه از جعبه ابزارهای آمده شده در سطح دنیا را مشاهده نمایید. قدیمی ترین مدل جعبه ابزارها که در دنیا آماده شده اند، جعبه ابزار هنری استادلی می باشد.

آشنایی با آنچه در سرگذشت تولید وسایلی همچون جعبه ابزار رخ داده است باعث می شود دیدگاه مطلوبی در تولید کنندگان ایجاد شود. در حقیقت به آن ها کمک می کند تا بتوانند محصولات کاربردی تری را برای مشتریان خود آماده کنند. همین دلیل هم سبب شد مواد اولیه بکار گرفته شده در ساخت جعبه ابزارها تنوع بیشتری پیدا کرده و به سمت هدفمندتر شدن پیش روند. در واقع یک عامل مهم که افراد مختلف توانستند از جعبه ابزارها در محیط های مختلف استفاده کنند، ایجاد شدن تنوع بالا در مواد اولیه، طرح و مدل این محصولات بود. دانستن تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی باعث می شود از تجربیات تولید کننده های قبلی به نحو احسن استفاده کنید.

یکی از دلایل موفقیت تولید کننده های بزرگ جعبه ابزارها هم می تواند مربوط به همین موضوع باشد. یعنی پیش از راه انداختن خط تولید، به طور کامل به بررسی مدل های قبلی موجود در تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی پرداخته اند. و سعی در برطرف کردن ایرادات و نقص های موجود در مدل های پیشین نموده اند.

مطالعه‌ی مقالات زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

پیشرفت در تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی

چه مواردی باعث پیشرفت در تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی شد؟ چه چیزی مدل های قدیمی و سنگین جعبه ابزار را به سمت جعبه ابزارهای جذاب و کاربردی تر پیش برده است؟

زمانی که به مدل های اولیه جعبه ابزارهای تولید شده در نقاط مختلف دنیا نگاهی بیندازید ، متوجه پیشرفت عظیم در این عرصه خواهید شد. اما شاید این سوال برای شما هم ایجاد شده باشد که چه عواملی در این پیشرفت دخیل بوده اند؟ برای پیشرفت کردن در زمینه تولید، عوامل متعددی نیاز است. از قرن ۱۹ تا به امروز گسترش زیادی را در حیطه علم شاهد بوده ایم. بنابراین تولید جعبه ابزارها هم به کمک دانش روز انجام گرفت. یعنی تعداد مهندسان و تولید کنندگان جعبه ابزار افزایش یافت. زیرا علم و دانش تولید جعبه های مخصوص نگهداری و جابجایی جعبه ابزارها در اختیار تعداد زیادی از مردم قرار گرفت. علم آشنایی با مواد اولیه مناسب برای تولید جعبه ابزارها و همچنین ابتکار بیشتر در زمینه طراحی آن ها باعث شد تنوع مدل های تولیدی روز به روز افزایش یابد.

از نظر پیشرفت در مواد اولیه سیر طولانی از چوب و فلز آغاز شده و به پلاستیک رسید. تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی را می توان یک بخش جذاب از آماده سازی جعبه ابزارها دانست. در حقیقت از زمانی که پلاستیک به عنوان ماده اولیه در تولید جعبه ابزارها وارد کارخانه ها شد، سیر تحول بزرگی را ایجاد کرد.

مزیت های بسیار زیاد استفاده از پلاستیک زمینه ساز این تحول بود. در واقع پلاستیک توانست ایرادات و مشکلاتی که در مدل های چوبی و فلزی جعبه ابزارها وجود داشت را برطرف سازد. استفاده از پلاستیک در کارخانجات مختلف تولید کننده جعبه ابزار نه تنها سود بیشتری را برای آن ها فراهم آورد بلکه، توانست رضایت مشتریان و استفاده کنندگان از این مدل جعبه ابزارها را افزایش دهد.

برترین ها در تاریخچه تولید جعبه ابزار پلاستیکی

امروزه مدل های متنوعی از جعبه ابزارهای پلاستیکی در بازار موجود هستند. که ممکن است شباهت خیلی کمی به مدل های اولیه آماده شده در تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی داشته باشند. نکته ی مهم دیگر که توانسته پیشرفت عظیم در تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی را میسر سازد، توجه به نیازهای مخاطبان است. مردم همه می خواستند جعبه ابزار را در محیط های مختلف استفاده کنند. شرکت ها و کارخانجات متعددی از سالیان دور در زمینه آماده سازی جعبه ابزار پلاستیکی فعالیت خود را آغاز کردند. در واقع تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی و تولید انبوه آن به سال های دور باز می گردد. و شرکت های مختلفی در طول این سال ها خط تولید جعبه ابزار را راه اندازی نموده اند.

برترین شرکت های این حوزه قطعا آن هایی بوده اند که توانستند کیفیت و کارایی را به طور همزمان در آماده سازی جعبه ابزارها دخیل سازند. چندین شرکت آمریکایی و اروپایی از همان سال های دور در این زمینه فعالیت خود را آغاز نمودند. و با گذشت زمان پیشرفت بیشتری را در طراحی و محفظه بندی آن اعمال کردند.

جعبه ابزار پلاستیکی

تولید جعبه ابزار پلاستیکی در ایران

تاریخچه جعبه ابزار پلاستیکی در ایران هم به سال های نسبتا دور باز می گردد. البته شایان ذکر است که در چندین دهه ی اخیر، کیفیت و تنوع جعبه ابزارهای پلاستیکی ساخته شده در ایران با افزایش چشمگیری همراه شد. این امر توانست نیاز به واردات جعبه ابزار از کشورهای آمریکایی یا اروپایی را تا حد قابل توجهی بکاهد. یعنی در حال حاضر مردم می تواند انواع و اقسام مدل های جعبه ابزار پلاستیکی تولید داخل را برای محیط خانگی، کارگاه ها، استفاده های صنعتی یا حتی خودرو خود تهیه نمایند. شرکت هایی مثل پلاستون ایران توانسته اند مرغوبیت، کاربرد و جذابیت ظاهری جعبه ابزارهای تولیدی خود را به اندازه مدل های خارجی بالا ببرند. به همین منظور شما می توانید کاتالوگ جعبه ابزارهای پلاستیکی پلاستون ایران را دانلود نموده و محصول خود را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست
چت آنلاین
ارسال از طریق Whatsapp