1. صفحه اصلی
  2. arrow_right
  3. مقالات
  4. arrow_right
  5. مشخصات فنی جعبه ابزار پلاستیکی

مشخصات فنی جعبه ابزار پلاستیکی

جعبه ابزار پلاستیکی

مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی برای تمام کسانی که به نوعی با انواع ابزارآلات سر و کار دارند، مهم است. در حقیقت جعبه های مخصوص قرارگیری ابزار برای همه می توانند مفید باشند. ابزارآلات در تمام محیط ها می توانند مورد استفاده قرار گیرند. از این رو لازم است برای ان که راحت تر بتوانند این ابزارآلات را در هر محیطی حمل کنند، آن ها را در یک جعبه ابزار مناسب قرار دهند.
یعنی به راحتی می توانید هر کدام از ابزارهای مورد نیاز خود را درون یک جعبه ابزار قرار دهید. و از آن استفاده نمایید. حتی در هنگام استفاده هم خیلی سریع تر می توانید ابزار مورد نظر خود را پیدا کنید. یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از جعبه ابزار، ایجاد نظم بین ابزارهای متنوع است.
برای دستیابی به این اهداف مهم، لازم است مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی یا فلزی را باید پیش از خرید بررسی نمایید. چرا که تنوع زیادی از جعبه ابزارها در سطح بازار موجود هستند. و ممکن است مدل خریداری شده تطابقی با نیاز شما نداشته باشد.
اگر به دنبال یافتن دقیق ترین مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی هستید، مطالعه ی ادامه متن را از دست ندهید

جعبه ابزار و ویژگی های آن

به طور کلی جعبه ابزار برای نظم بخشیدن به ابزارآلات متنوع و همچنین راحت تر نمودن دسترسی به هر کدام از آن ها تولید شده است. در حال حاضر انواع جعبه ابزار با جنس های متفاوت وجود دارند. اما در نهایت همگی سعی دارند تا هدف نگهداری و حمل و نقل ابزارآلات را به خوبی انجام دهند. اغلب شما حتما با مشکل حمل و نقل نمودن یا پیدا کردن ابزار مورد نیاز روبرو شده اید. این مشکل به خصوص در موقعیت های ضروری شرایط دشواری را ایجاد خواهد کرد. اما چاره ی آن استفاده از یک جعبه ابزار با کیفیت است. در واقع مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی و حتی فلزی را بهتر است بررسی نمایید.

جعبه ابزار پلاستیکی

یکی از مهم ترین ویژگی های جعبه ابزار خوب، مربوط به تناسب آن ها با لوازم شما است. یعنی بهتر است پیش از خرید، حتما ویژگی ها و خصوصیات فنی جعبه ابزار را با میزان نیاز خود از فضای خالی برای جای دادن ابزارها تطبیق دهید.

همچنین شما می توانید جنس جعبه ابزار را با توجه ویژگی های ابزارهای خود انتخاب نمایید. در حال حاضر جعبه ابزارها با جنس های فلزی و پلاستیکی تولید شده و وارد بازار می شوند.

مهم ترین مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی و فلزی مربوط به میزان مقاومت و تعداد فضاهای آن است. اگر جزو آن دسته از افراد هستید که در اکثر اوقات نیاز به ابزار خود دارید، بهتر است به سراغ مدل های مقاوم بروید. برخلاف تصور اکثر افراد، جعبه ابزارهای پلاستیکی هم می توانند مقاومت از خود نشان دهند. و در محیط های مختلف به عنوان بهترین نمونه جعبه ابزار مورد استفاده  قرار گیرد.

مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی استاندارد

در هنگام تهیه جعبه ابزار، پیش از هر چیز باید دقت کافی در مورد مشخصات فنی آن داشته باشید. در واقع اگر شما مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی را با ابعاد و تعداد ابزارهای خود هماهنگ نکنید، نمی توانید از خرید آن راضی باشید. همانطور که در هنگام خرید وسایل صنعتی به میزان کیفیت و ویژگی های کاربردی آن باید دقت کافی داشته باشید، برای تهیه جعبه ابزار هم لازم است خصوصیات آن را به طور کامل بررسی نمایید.
اما می خواهیم بررسی کنیم مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی چه مواردی می باشند؟ کدام مشخصات از اهمیت بالاتری برخوردار هستند؟ و چگونه می توان جعبه ابزار پلاستیکی استاندارد را پیدا کرد؟
نمونه هایی از مهم ترین مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی:

  • وزن جعبه ابزار
  • فضا و حجم داخلی
  • مقاومت کافی
  • استفاده آسان
  • موارد جانبی
  • لوازم امنیتی
جعبه ابزار پلاستیکی

وزن جعبه ابزار

برخی از جعبه ابزارها بدون آن که ابزار خاصی را درون آن ها قرار دهید، وزن بالایی دارند. این موضوع برای افراد ناخوشایند به نظر می رسد. چرا که اغلب جعبه ابزار را برای حمل و نقل آسان انواع ابزارآلات تهیه می نمایند. بنابراین لازم است وزن پایین بین مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی به چشم بخورد. تا بتوان آن را به عنوان بهترین مدل جعبه ابزار شناخت. البته شایان ذکر است که جعبه ابزارهای خیلی بزرگ که تعداد زیادی از ابزارهای صنعتی و کاربردی را درون خود دارند، اغلب وزن بالایی دارند.

اما اگر شما برای استفاده های معمولی و تعمیرات شخصی لوازم خود در منزل، محیط کار یا خودرو نیاز به خرید جعبه ابزار دارید، باید در بین مشخصات آن حتما به وزن خالص توجه نمایید. این امر به شما در هنگام استفاده کمک می نماید. و به راحتی قادر به حمل و نقل جعبه ابزار خود خواهید بود.

فضا و حجم داخلی

در بین مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی لازم است بررسی کنید که چه میزان فضای داخلی دارد؟ و چه تعداد ابزار را می تواند در خود جای دهد؟ افرادی که از خرید جعبه ابزار ناراضی هستند، معمولا کسانی هستند که تعداد فضای داخلی آن را با میزان ابزارهای خود هماهنگ نکرده اند. یعنی اگر شما چندین پیچ گوشتی، چکش، آچار فرانسه و ابزارهای دیگر هستید، باید طبق تعداد آن ها جعبه ابزار بخرید. امروزه جعبه ابزارهای بسیار متنوعی در بازار موجود هستند. بدین ترتیب شما می توانید طبق فضای خالی مورد نیاز، جعبه ابزار مناسبی را تهیه نمایید. حتی اگر می خواهید جعبه ابزار پلاستیکی خود را از فروشگاه های آنلاین تهیه نمایید، باید حتما تعداد فضاهای موجود در مشخصات آن را بررسی نمایید.

مطالعه‌ی مقالات زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

مقاومت کافی

آیا تابحال برای شما هم پیش آمده که هنگام استفاده از جعبه ابزار، متوجه آسیب پذیر بودن آن شوید؟ نبود مقاومت کافی در بین اجزای تشکیل دهنده جعبه ابزارها می تواند آن ها در برابر نیروهای مختلف آسیب پذیر سازد. مواد سازنده جعبه ابزارها می توانند در ایجاد مقاومت کافی در آن ها کمک نماید. پس بررسی این مورد از مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی می تواند تاثیر بسزایی هنگام استفاده از انواع ابزارها داشته باشد.

جنس جعبه ابزارهای پلاستیکی باید آنقدر مستحکم باشد که بتواند ابزارهای مختلف را نگه دارد و در جابجایی آن ها هم دچار مشکل نشود.

استفاده آسان

برداشتن ابزارآلات از داخل جعبه ابزار نکته ی مهمی است که باید در بررسی مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی به آن توجه خاص داشت. مدل های جدید جعبه ابزارهای پلاستیکی در طراحی خود استفاده آسان از ابزارها را امکانپذیر نموده اند. خیلی از جعبه ابزارهای غیر استاندارد اجازه ی برداشتن راحت ابزارها را نمی دهند. به همین دلیل هم افراد حس خوبی از آن ها دریافت نمی کنند. فضاهای داخل جعبه ابزار پلاستیکی باید به نحوی طراحی شده باشند که ابزارها راحت درون آن قرار گیرند، امنیت کافی داشته باشند و بتوان به آسانی در مواقع نیاز از آن ها استفاده نمود.

موارد جانبی

در بررسی جزییات مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی، موارد جانبی متعددی وجود دارد. یکی از موارد مهم مربوط به نوع قفل و ویژگی های ظاهری آن ها اشاره نمود. مدل های متنوعی از انواع قفل ها برای جعبه ابزارها استفاده می شوند. اما شاید تنها چند نمونه از آن ها بتوانند برای این نوع کاربری مطلوب باشند. قفل جعبه ابزار پلاستیکی باید مقاومت کافی را داشته باشد. در عین حال باز شدن آن خیلی دشوار نباشد تا در مواقع لزوم بتوان ابزار های مختلف را از آن بیرون آورد. سفت یا شل بودن بیش از حد قفل جعبه ابزار جزو مهم ترین مشکلاتی است که در هنگام جابجایی جعبه ابزار با آن روبرو می شوند. همچنین شایان ذکر است که مدل های پلاستیکی به دلیل مقاومت در برابر زنگ زدگی می توانند عمر بالاتری در مقایسه با قفل های فلزی جعبه ابزارها داشته باشند.

پالت پیچ و مهره

لوازم امنیتی

اگر به دنبال یک پک ابزار حرفه ای هستید، باید علاوه بر موارد ذکر شده به مسائل امنیتی هم توجه نمایید. در واقع هنگام کار با ابزارآلات مختلف، مهم ترین مورد حفظ جان و سلامتی است. یکی از اصلی ترین مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی استاندارد، در بر داشتن وسایل حفاظتی می باشد. یعنی نه تنها شما قادر به قرار دادن ابزارهای خود درون فضاهای آن هستید، حتی می توانید ایمنی کافی هم برای استفاده از آن ها پیدا کنید. در حقیقت برخی از جعبه ابزارهای موجود در کشور، جایگاه مخصوص عینک و دستکش های ایمنی را هم دارند. این امر باعث می شود که در هر جایی بتوانید به صورت امن نسبت به تعمیر وسایل خانه و حتی خودرو خود بپردازید. تکمیل بودن وسایل امنیتی و حفاظتی خود یک مزیت مهم به حساب می آید.

جعبه ابزار پلاستیکی

یعنی شما در هنگام بروز اتفاق های مختلف و آسیب های کوچک و بزرگ در لوازم خود می توانید دست به کار شوید. و به طور کاملا مستقل نسبت به تعمیر و بررسی آن بپردازید. اگر از آسیب جسمی در حین استفاده از ابزارهای مختلف هراس دارید، می توانید لوازم امنیتی را هنگام استفاده بکار ببرید. حتی در هنگام تهیه بعضی جعبه ابزارها، لوازم های حفاظتی را هم درون آن مشاهده خواهید کرد. این امر نشان دهنده ی اهمیت بحث ایمنی در کارها است. یعنی شرکت تولید کننده جعبه ابزار هم به این موضوع توجه خاصی قائل شده. به همین دلیل بهتر است شما هم توجه کافی به امنیت جسم خود هنگام کار با انواع ابزارها داشته باشید. و همراه بودن اینگونه لوازم را به نوعی جزو مشخصات جعبه ابزار پلاستیکی در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست